За зачинені укриття каратимуть позбавленням волі. Новий закон
09:36 12 січня 2025 р.
Збільшено штрафи за невиконання законних вимог посадових осіб ДСНС.
Робота над узаконенням штрафів за неналежний стан укриттів чи відсутність доступу до них і кримінальну відповідальність в разі, якщо через відсутність доступу до укриття загинули люди, тривала пів року, пише DailyLviv.com.
Нарешті, 9 січня 2025 року Верховна Рада України схвалила у другому читанні зі змінами та доповненнями законопроект №9362-1.
Читайте також: 1,1 млрд гривень витратила на укриття Львівська область. Хто ще в лідерах
Основні нововведення закону №9362-1:
Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнили новою статтею 175-3 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту» та запровадити штрафи за неналежний стан укриттів в розмірі від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400–8500 грн).
Відповідальність за частиною 1 нової статті 175-3 КУпАП має наставати, зокрема, за незабезпечення безперешкодного доступу громадян до об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту «у встановленому законодавством порядку». При цьому діюче законодавство України не містить такого порядку, що унеможливить застосування цієї статті на практиці.
Читайте також: Укриття на 700 людей у центрі Львова загрожує життю та здоров'ю людей. Хто власник
У новій редакції викладено статтю 185-14 КУпАП. Отже, відтепер невиконання законних вимог посадових осіб ДСНС буде призводити до штрафу від 3400 грн до 6800 грн, а створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб ДСНС, в тому числі пов’язаних з проведенням перевірок, – тягнутиме за собою накладення штрафу від 6800 грн до 10200 грн.
Кримінальний кодекс України доповнили новою статтею 270-2 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту» та встановити, що порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до загибелі людини або інших тяжких наслідків, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.
Нагадаємо, що загальна кількість укриттів на підконтрольних Уряду України територіях наразі становить 62 600. Нещодавно у МВС повідомили, що для систематизації обліку, збору усіх необхідних відомостей розробили Єдину інформаційну систему, а тоді у співпраці з Мінцифри інтегрували у застосунок Дія мапу укриттів і бомбосховищ. Щоквартально фахівці ДСНС та працівники поліції повинні проводити обстеження укриттів на відповідність нормам.
Читайте також: Львівська громада має 17 сховищ та 3 протирадіаційні укриття. Програму їх ремонту продовжили
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook