Фонд держмайна призупинив аукціон з продажу Дрогобицької солеварні
19:54 10 січня 2025 р.
У 2024 році Фонд державного майна додав цілісний майновий комплекс «Дрогобицький солевиварювальний завод» до переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Підприємство знову планували продати з аукціону у приватні руки.
Про це інформує Дрогобицька міська рада, пише DailyLviv.com.
У 2024 році Фонд державного майна додав цілісний майновий комплекс «Дрогобицький солевиварювальний завод» до переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Підприємство в черговий раз планували продати з аукціону у приватні руки.
Опитування мешканців громади продемонструвало єдину позицію – сільзавод є душею міста. Для дрогобичан солеварний завод – це не просто найстаріше діюче підприємство в Європі, яке зберегло середньовічну технологію виробництва солі. Це символ міста, гордість Дрогобича, важлива складова його історії, культури та туристичної привабливості.
Позиція Дрогобицької міської ради щодо питання збереження сільзаводу була незмінною багато років – підприємство потрібно зберегти та передати у комунальну власність. Адже ніхто не вболіватиме за його збереження та розвиток більше, ніж громада міста.
Щоб привернути до проблемного питання увагу якомога більшої кількості людей, на сільзаводі провели фестиваль «Фестини у Жупника», чимало відомих та авторитетних людей висловились в підтримку збереження заводу, а на сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію – про передачу Дрогобицької солеварні у комунальну власність нашої громади.
Напередодні Нового року завод відвідала делегація на чолі з головою Державного агентства розвитку туризму України Мар’яною Олеськів та народним депутатом Ігорем Марчуком, які публічно озвучили ризики приватизації заводу та виступили в підтримку його збереження. У складі делегації солеварню відвідав дрогобичанин Ігор Чава, який свого часу розвивав туристичний бренд Дрогобича, а сьогодні виконує обов’язки Генерального директора Державного підприємства «Україна туристична».
Читайте також: Сіль Дрогобича може стати нематеріальною культурною спадщиною України
"Нам було важливо привернути якомога більше уваги до проблеми та показати можливості розвитку підприємства не лише в контексті Дрогобицької громади, але й всієї країни. Бо майбутнє Дрогобицької солеварні – це не лише про сіль чи історію. Це про створення нових можливостей, робочих місць, формування іміджу Дрогобича і, в ширшому сенсі, України. І той факт, що за підсумком минулого року аукціон не був проведений свідчить про те, що це спрацювало”, – наголосив Ігор Чава.
Всі заходи, які проводило місто, підсилені публічними позиціями авторитетних посадовців дали бажаний результат. Наразі Фонд держмайна призупинив процедуру проведення аукціону продажу Дрогобицької солеварні.
"Приватизація об'єкта була призупинена торік, до впровадження реформи публічно-приватного партнерства, яка відкриє нові горизонти можливостей для об’єктів соціальної інфраструктури, або інших об’єктів державної, чи комунальної власності”, – прокоментував депутат Верховної ради України Ігор Марчук.
Читайте також: Дрогобицька солеварня вдвічі збільшила виробництво солі
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook