У Львові не можуть засудити ромів, яких звинувачують у розчленуванні дитини

13:04 22 вересня 2017 р.

У Галицькому районному суду Львова лежать чотири кримінальні справи, які не розглядають через те, що бракує присяжних.

Про це сьогодні, 22 вересня, під час прес-конференції на тему: «Хто такі присяжні та як громадяни можуть бути залучені до здійснення правосуддя? Старт інформаційної кампанії у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила  голова Галицького районного суду Львова Ірина Волоско.

- Одну з них ми не можемо розглянути вже чотири роки. Вона стосується  осіб ромської національності, яких звинувачують в тому, що вони вбили та розчленували свою дитину. Присяжні, особливо жінки, відмовляються брати участь у цій справі, - суддя каже, що в грудні буде чотири роки, як підозрювані перебувають у СІЗО. І судді нічого не можуть вдіяти.

Також у цьому ж суді присяжні виправдали жінку, яку обвинувачували у вбивстві свого чоловіка.

- Хоча були всі беззаперечні докази її вини, присяжні, а це були жінки, винесли виправдальний вирок. І суддя повинен був підписати його. Проте він вписав туди свою особливу думку, - Ірина Волоско уточнила, що зараз справа перебуває на апеляції. А апеляційний суд вже не передбачає роботу присяжних. Там уже професійні судді керуватимуться тільки буквою закону та доказами, які зібрали слідчі.

Проте, на її думку, це не зовсім добре. Юрист вважає, що інститут присяжних повинен бути не тільки у місцевих судах, але й в судах вищої ланки.

- Громадськість зараз говорить про недовіру до суду. Але ця ж громадськість не хоче брати участь у судочинстві зсередини, не хоче довідатися, як важко оцінювати докази, як важко приймати рішення щодо винуватості чи невинуватості особи, - вона закликає громадян, які не мають жодного стосунку до юриспруденції, приміряти суддівську мантію та відчути, наскільки вона комфортна.

На думку начальника юридичного управління Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, людина, яка не має юридичної освіти та ніколи не працювала юристом – це найкращий присяжний. Бо він покликається на свою совість на серце.

- На мою думку, присяжні – це люди, які не мають жодного відношення до системи судочинства і, напевно, краще, якщо вони не мають юридичної освіти, - говорить вона.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:33 3 грудня 2020 р.

Перший ресторан у Львові виграв суд і не платитиме штраф за карантин вихідного дня

Галицький районний суд Львова відмовився штрафувати Celentano Ristorante у центрі Львова, який приймав відвідувачів під час карантину вихідного дня. Відповідне рішення суд прийняв 30 листопада.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу