Суддя Юрій Донченко арештував майже 3,5 га у Брюховичах: хто будує і кому це шкодить

13:55 19 вересня 2023 р.

Фото до новини

Відповідну ухвалу суду опублікували 18 вересня. Це вже третій арешт цієї ділянки, два попередні були скасовані.

Про це повідомляє NGL melia, пише Dailylviv.com.

Суддя Шевченківського районного суду Львова Юрій Донченко наклав арешт на земельну ділянку площею майже 3,5 га у Брюховичах, де стартувало будівництво приватних апартаментів. Відповідну ухвалу суду опублікували 18 вересня. Це вже третій арешт цієї ділянки, два попередні були скасовані.

Новий арешт на ділянку накладений у якості забезпечення позову місцевого мешканця. Він повідомив суду, що готує позов до Львівської міськради, а також до підприємства громадської організації «Асоціація інвалідів захисників вітчизни «Львівська здравниця» про скасування рішення про передачу ділянки у постійне користування і реєстрації землі.

Нагадаємо, ділянку із недобудованою школою Брюховицька селищна раді передала у безкоштовне користування ще у 2020 році, формально – для будівництва реабілітаційного центру учасників АТО. Однак пізніше з’ясувалось, що на центр реабілітації запланували виділити 500 м2, або ж 1% від загальної забудови.

Обґрунтовуючи необхідність арешту для забезпечення позову брюхівчанин повідомив, що вважає рішення селищної ради протиправним, прийнятим з порушенням вимог законодавства та таким, що грубо порушує його права, свободи та інтереси – нове будівництво межує з територією його будинку. Зокрема, внаслідок побудови тут комплексу приватних апартаментів буде проведено суцільну вирубку дерев.

Окрім того, ділянку передали підприємству асоціації і дозволили там будівництво за відсутності (в той час і досі) плану зонування території і детального плану території. Таке рішення є протиправним і грубо порушує публічний інтерес.

Суддя погодився із аргументами мешканця Брюховичів і наклав арешт на ділянку. Ця ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом і підлягає негайному виконанню з дня її постановлення. Апеляційну скаргу ще можуть подати протягом п’ятнадцяти днів.

Нагадаємо, у цій справі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні. Проте арешт, який було накладено на ділянку і який не дозволяв жодних реєстраційних дій, було повторно знято 2 серпня. Після того на ділянці почали вирізати дерева, зносити незавершену школу і викопали котлован, який підприємство «Асоціації інвалідів захисників вітчизни «Львівська здравниця» 13 вересня зареєструвало у власність як об’єкт незавершеного будівництва – багатофункціональний комплекс громадського призначення у складі реабілітаційного центру для учасників ООС (АТО).

Реальним забудовником цієї ділянки виступає запорізька компанія Sensar Development, яка, за словами співвласника компанії Марка Марченка, залучила до «громадського нагляду» за цим проектом одного з керівників оборони Маріуполя Сергія Волинського («Волина»), а також БО «БФ «Сталеві», створений за його ініціативою

Недобудовану школу в Брюховичах утилізовують під багатоповерхівки Greenwood (відео)

Суд заборонив будувати житло на території недобудованої школи у Брюховичах

Незаконне будівництво в Брюховичах на 3,4 га: Львів демонтував огорожу (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів