Понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни: розкрита масштабна схема ухилення від призову

18:58 22 серпня 2023 р.

Фото до новини

Слідчі дії за процесуального керівництва органів прокуратури тривають у медичних закладах і територіальних центрах комплектування сьогодні.

Про це інформує Національна поліція України, пише Dailylviv.com.

Слідчі дії за процесуального керівництва органів прокуратури тривають у медичних закладах і територіальних центрах комплектування сьогодні. 

Оперативники Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України разом з органами досудового розслідування Національної поліції та Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Офісу Генерального прокурора проводять на території держави комплексне відпрацювання територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, військово-лікарських та медико-соціальних експертних комісій.

У межах відпрацювання виявлені масштабні корупційні схеми, до організації яких причетні службові особи даних установ у всіх регіонах країни. За всіма викритими фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження. 

За певну винагороду фігуранти проваджень допомагали громадянам з оформленням групи інвалідності чи визнанням їх тимчасово непридатними до служби. Такі дії дозволяли відтермінувати чи взагалі уникнути призову на військову службу. 

Для отримання матеріалів, що можуть мати значення у досудовому розслідуванні, проводиться комплекс заходів. Сьогодні, 22 серпня, оперативники, слідчі та прокурори проводять понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни. Слідчі дії тривають за місцем розташування МСЕК та ВЛК, у приміщеннях ТЦК та за місцем проживання причетних до «схем» осіб. Вилучені матеріали будуть ретельно проаналізовані, а діям службовців надана правова кваліфікація відповідно до чинного законодавства. 

Інформація про результати досудових розслідувань та прийняті процесуальні рішення у кримінальних провадженнях буде оприлюднена окремо.

Нагадаємо, що 11 серпня Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, головною темою якого були результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). За результатами Президент підписав указ про введення в дію рішення «Про результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Збройних Сил України».

Начальник Львівського обласного ТЦК і СП Олександр Тіщенко написав прощальне слово

Власна нажива: ДБР розслідує вже 112 кримінальних проваджень щодо зловживань військкомів

Син начальника військкомату Львова отримав в подарунок будинок

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів