Коли Україна, як Латвія, передаватиме ЗСУ автомобілі, конфісковані у сп'янілих водіїв

09:44 5 червня 2023 р.

Фото до новини

Латвія передала Збройним силам України вже 66 автомобілів, конфіскованих у водіїв, які керували автомобілем у нетверезому стані.

Про це повідомило Delfi, пише Dailylviv.com.

Наразі Латвія передала Україні без компенсації 66 автомобілів, конфіскованих у нетверезих водіїв, йдеться в інформації Держстраху.

Відповідно до закону «Про підтримку цивільного населення України», транспортні засоби Латвійської держави можуть безоплатно передаватись у власність Уряду України з метою сприяння запобіганню наслідкам надзвичайної ситуації, пов’язаної з бойовими діями в Україні та підтримки українського суспільства. Це один зі способів допомоги Латвії Україні в боротьбі з російською агресією.

Раніше повідомлялося, що в листопаді минулого року набули чинності зміни до Кримінального кодексу, які передбачають кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом або навчання водінню, якщо концентрація алкоголю у видихуваному повітрі або аналізі крові перевищує 1,5 ч. за тисячу.

Також кримінальна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом або навчання керуванню транспортним засобом у стані сп’яніння наркотичними, психотропними, токсичними чи іншими одурманюючими речовинами.

Крім того, транспортний засіб вилучають, якщо власник керував ним у стані алкогольного сп’яніння або відмовився проходити перевірку на наявність в організмі одурманюючих речовин. У разі якщо транспортний засіб, яким керували в стані сп’яніння, належить іншій особі, з винної особи стягується повна або часткова вартість транспортного засобу.

Аналог цього латвійського закону давно треба ухвалити в Україні. 

Автокатастрофа з українськими військовими в Латвії: нові подробиці

Латвія надасть Україні військову техніку

Латвійським добровольцям з 1 березня дозволили захищати Україну, - парламент Латвії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів