Експертиза – фальшива? У Львові мовчки пікетували апеляційний госпсуд на підтримку церкви, в якої забирають землю

14:29 9 листопада 2021 р.

Фото до новини

Протистояння триває: колегія суддів наразі залишила відкритим питання про проведення незалежної експертизи щодо спірної земельної ділянки, за яку судяться євангельська церква «Гефсиманія» і ТзОВ «Сафо».


 Розгляд справи продовжать 24 листопада, повідомляє DailyLviv.

Церква наполягає на новій незалежній експертизі. Зі свого боку мерія Львова просить відкрити кримінальне провадження проти судового експерта, який надав неправдиву інформацію щодо обмірів земельної ділянки. 

8 листопада відбулося перше колегіальне засідання Західного апеляційного господарського суду за позовом євангельської церкви «Гефсиманія», представники якої не погоджуються з рішенням  судді Ольги Щигельської. На ньому були присутні не лише сторони конфлікту, але й правозахисники американської організації «LYNK» та спостерігачі від ОБСЄ. Міжнародні експерти у хід суду не втручаються і коментарів поки що не дають. Вони лише спостерігають, наскільки об’єктивно проходить судовий процес, а звіт і висновки нададуть по завершенні. Як повідомлялось раніше, юристи  LYNK  запідозрили, що справа містить ознаки релігійного переслідування і тиску на церкву, а також можливу корупційну складову. Про це вони поінформували у листі-зверненні Міжнародний круглий стіл з питань релігійної свободи у Вашингтоні. 

Нагадаємо, суть справи: 9 серпня 2021 року Господарський суд Львівської області в особі судді Ольги Щигельської виніс рішення у земельному конфлікті на користь ТзОВ «Сафо». Відтак, власниця цього підприємства Тетяна В’язовченко отримала сервітут – право безоплатного користування частиною земельної ділянки на вул. Кульпарківській, 65, яка належить церкві «Гефсиманія». У підсумку віряни не можуть використовувати цю (свою!) землю для релігійних потреб: проводити у подвір’ї молебни та релігійні обряди, адже сусіди хочуть влаштувати на ній в’їзд до свого наразі неіснуючого готелю. 

Після півторагодинного засідання суд не виніс рішення, призначивши наступне засідання на 24 листопада. У незалежній експертизі щодо замірів землі, як того просить церква, судді наразі не бачать потреби. 

- Можливо, таку експертизу призначать 24 листопада, а може у цей день судді винесуть вже остаточне рішення,  –  прокоментував результати засідання адвокат-представник церкви Юрій Стех. – У суді ми отримали відгук на свій позов від ТзОВ «Сафо», але, звісно ж, не мали часу ознайомитися з цим документом. Тому судді дали нам на це 16 днів, до наступного засідання. 

Загалом результати цього першого засідання Юрій Стех вважає обнадійливими для церкви. Адже від церкви до колегії суддів потрапила низка важливих документів, які 9 серпня проігнорувала суддя  Щегельська при винесенні вердикту. 

У суді опинились також інші документи, які підказують, що не все законно у протистоянні "Сафо" й “Гефсиманії”. Юристка відділу правової експертизи земельних питань Львівської міської ради Ольга Гордєєва повідомила, що 5 листопада мерія скерувала до Головного управління Нацполіції України у Львівській області заяву про порушення кримінального провадження щодо надання неправдивої інформації в суді. У мерії вважають, що судовий експерт надав висновки щодо обмірів земельної ділянки, які не відповідають дійсності. І саме від цієї експертизи відштовхувалася суддя Ольга Щигельська, коли виносила рішення на користь ТзОВ «Сафо». Ось чому і «Гефсиманія», і мерія хочуть повторної експертизи.   

- Йдеться про порушення статті 384 Кримінального кодексу України, а  це вже – не адміністративна, а кримінальна відповідальність, – зазначила Ольга Гордєєва.  – За введення в оману суду або іншого уповноваженого органу караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. 

Пастор «Гефсиманії» Валерій Марченко вийшов до своїх парафіян після засідання доволі схвильованим, проте – в оптимістичному настрої. 

- Спочатку у мене склалося враження, що суддя налаштований проти нас: у нього було досить багато гострих запитань. Але потім я зрозумів, що суд хоче збагнути суть справи. Мене тішить, що багато питань суто технічних, по справі. Я сподіваюсь на законне і справедливе рішення, – сказав Валерій Марченко.

Допоки пастор з адвокатом були на засіданні, його паства разом з представниками інших релігійних громад Львова і просто небайдужими містянами вийшли на мовчазний пікет під будівлею суду. Вони нічого не скандували і не вимагали – лише стояли із плакатами, оскільки вірять: мовчання часто може бути вагомішим, ніж слово. По завершенні засідання віряни «Гефсиманії» згорнули плакати і влаштували спільну тиху молитву. Вони просили Божої ласки й добра для своїх кривдників і мудрості та неупередженості – для суддів. 

Довідка

Євангельська Християнська церква «Гефсиманія» і ТзОВ «Сафо» є сусідами, а суперечки за різні частини земельної ділянки на вул. Кульпарківській, 65 тривають між ними з різними перервами від 2002 року. Загалом за всі роки різні справи у суді розглядались близько 10 разів, і щоразу – за позовом «Сафо».

У “Гефсиманії” вважають, що йдеться про «гібридне рейдерство», при якому за допомогою можливого підкупу чиновників, суддів і фальсифікації документів до рук комерсантів щоразу переходить та чи інша частина земельної ділянки. Після рішення Господарського суду Львівської області на користь ТзОВ «Сафо» від 9 серпня церква вперше вирішила подати апеляцію. Євангелістів підтримують представники різних релігійних громад Львова, а після розголосу у ЗМІ справою зацікавились міжнародні експерти у галузі прав людини і віросповідання. Вони аналізують, наскільки у Львові реалізується свобода віросповідання і чи не чинять можновладці тиск на нетрадиційні для України християнські течії. 

Хто зі Львова може потрапити до списку Магнітського за переслідування релігійної громади (відео)



Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів