У Брюховичах відкрили криївку УПА

10:07 9 грудня 2019 р.

  • 0

8-го грудня на Круковій Горі у Брюховичах відкрили та освятили криївку вояків Української Повстанської Армії.

Пр це "Щоденний Львів" повідомили у Брюховицькій сільраді.

Ініціатором відновлення криївки, яка є тут з 40-х років минулого століття, став місцевий мешканець Володимир Стадник. Зібрати інформацію про криївку допомогла також брюхівчанка Галина Крук. Кінцева реалізація проекту стала можливою завдяки перемозі проекту відновлення криївки у "Конкурсі місцевих ініціатив від Львівської обласної ради та підтримці заступника голови Львівської обласної державної адміністрації, депутата Львівської обласної ради Івана Собка.

На підставі співфінансування Брюховицької селищної ради та Львівської обласної ради та завдяки спонсорським внескам Володимира Стадника та Андрія Боднаря було акумульовано кошти на відбудову криївки та облаштування площі біля неї.

Підготував проєкт до подання на конкурс та зібрав усю історичну інформацію про криївку депутат Брюховицької селищної ради, учасник громадської організації «Наші Брюховичі» Андрій Боднар.

Довідка

У лютому 1946-го року на Круковій Горі у Брюховичах органами НКВС (Національний комітет внутрішніх справ СРСР – прим. авт.) було проведено облаву криївки, що була розташована тут. Унаслідок облави загинуло троє упівців.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:45 1 січня 2020 р.

У Львові відбудеться віче

У середу, 1 січня, о 14.00 біля пам'ятника Степанові Бандері на площі Кропивницького у Львові розпочнеться відзначення 111-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН Степана Бандери.

Рубрика: Історія

17:20 19 грудня 2019 р.

На Львівщині домагаються повернення назви селу

У комітеті Верховної Ради з питань місцевого самоврядування підтримали пропозицію повернути селу Мармузовичі на Львівщині назву Андріївку, яка була до декомунізації

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Бриндзя замість фети

Рубрика: Економіка

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу