У Брюховичах відкрили криївку УПА | Новини Львова

У Брюховичах відкрили криївку УПА

10:07 9 грудня 2019 р.

  • 0

8-го грудня на Круковій Горі у Брюховичах відкрили та освятили криївку вояків Української Повстанської Армії.

Пр це "Щоденний Львів" повідомили у Брюховицькій сільраді.

Ініціатором відновлення криївки, яка є тут з 40-х років минулого століття, став місцевий мешканець Володимир Стадник. Зібрати інформацію про криївку допомогла також брюхівчанка Галина Крук. Кінцева реалізація проекту стала можливою завдяки перемозі проекту відновлення криївки у "Конкурсі місцевих ініціатив від Львівської обласної ради та підтримці заступника голови Львівської обласної державної адміністрації, депутата Львівської обласної ради Івана Собка.

На підставі співфінансування Брюховицької селищної ради та Львівської обласної ради та завдяки спонсорським внескам Володимира Стадника та Андрія Боднаря було акумульовано кошти на відбудову криївки та облаштування площі біля неї.

Підготував проєкт до подання на конкурс та зібрав усю історичну інформацію про криївку депутат Брюховицької селищної ради, учасник громадської організації «Наші Брюховичі» Андрій Боднар.

Довідка

У лютому 1946-го року на Круковій Горі у Брюховичах органами НКВС (Національний комітет внутрішніх справ СРСР – прим. авт.) було проведено облаву криївки, що була розташована тут. Унаслідок облави загинуло троє упівців.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:48 19 липня 2020 р.

19 липня на Львівщині вшанували загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 19 липня, відбулось вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Рубрика: Історія

15:26 29 червня 2020 р.

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 у Львові відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Рубрика: Історія

07:47 15 червня 2020 р.

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

Щорічно у наступну неділю після Дня Святої Трійці (Зелених свят) на військовому цвинтарі в Пикуличах (Республікf Польща) відбувається Свято української національної пам'яті.

Рубрика: Історія

Останні новини

На Львівщині 27-річний чоловік упав у криницю

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу