У Львові перепоховали одного з останніх крайових провідників націоналістичного підпілля

11:42 12 жовтня 2014 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної ради, похоронна процесія пройшла вулицями нашого міста від Собору св. Юра до Личаківського кладовища.

У прес-службі обласної ради повідомили «Щоденному Львову», що 11 жовтня на Полі почесних поховань Личаківського кладовища було урочисто перепоховано провідника Львівського Крайового Проводу ОУН-УПА Євгена-Андрія Пришляка. В повідомленні також зазначено:

«У цьому заході взяли участь родина Крайового провідника ОУН-УПА, депутати Львівської обласної ради Андрій Холявка та Святослав Шеремета, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, поет, громадський діяч, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Ігор Калинець, представники ветеранських громадських організацій, історики, представники громадськості. Розпочалася урочиста церемонія перепоховання у Львові панахидою за Євгеном-Андрієм Пришляком у подвір’ї Собору Св. Юра.

Потім  похоронна процесія пройшла вулицями Львова від Собору св. Юра до  Личаківського кладовища. Тут, на Полі почесних поховань, священнослужителі відслужили  панахиду за Євгеном-Андрієм Пришляком, а потім відбулася громадянська панахида.

Виступаючи перед скорботною громадою, депутат Львівської обласної ради Андрій Холявка відзначив: «Сьогоднішню подію можна вважати маленьким торжеством історичної справедливості. Адже Євген-Андрій Пришляк  – це людина, яка присвятила своє життя українській справі. Він був одним із останніх крайових провідників націоналістичного підпілля, перебував у підпіллі та тюрмах усіх окупантів, 25 років провів у большевицьких катівнях. Помер у 1987 році, не доживши кілька років до самостійної України. Нині Євгена-Андрія Пришляка (провідника Ярему) перепоховали з Миколаєва (де він був похований) на Поле почесних поховань Личаківського кладовища, поряд з іншими видатними українцями».

«На його прикладі будуть виховувати майбутні покоління українців», – наголосив Андрій Холявка. Своєю чергою, депутат Львівської обласної ради, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета сказав: «Сьогодні великий день. Герой повертається до Львова, а український Пантеон Героїв поповнився ще одним достойним чоловіком».

Також Святослав Шеремета відзначив символічність того, що  перепоховання відбувається напередодні великого Свята Покрови. Символічним, на думку депутата, є і те, що церемонія проходить саме 2014 року, котрий є визначальним для Української держави, для формування новітньої України, коли відбулася Революція Гідності, коли зараз наші хлопці з добровольчих батальйонів, з Української армії захищають нашу Незалежність від зовнішнього агресора. 

Далі відбулося урочисте перепоховання останків Євгена-Андрія Пришляка на Полі почесних поховань Личаківського кладовища. На завершення церемонії у виконанні хору «Повстанець» прозвучала низка патріотичних пісень». 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:55 17 лютого 2020 р.

На Державну премію під грифом «секретно» подадуть до суду, – президент у Львові

Волонтери-стоматологи прийняли рішення про створення електронної петиції до Президента України з вимогою відкликати Державну премію 2019 року в галузі стоматології. Вони також готують судовий позов на Комітет з державних премій в галузі науки і техніки, який дав цю нагороду авторам, що подали неправдиву інформацію про впровадження моделі стоматологічної допомоги в зоні АТО/ООС.

Рубрика: Політика

19:02 17 лютого 2020 р.

Студенти з Дублянів хочуть до Львова

Студенти Львівського національного аграрного університету виступили на підтримку реформи децентралізації й приєднання Дублян у Жовківському районі Львівської області до Львівської ОТГ.

Рубрика: Політика

16:45 17 лютого 2020 р.

Чиновники Львівської міськради агітували три сільські громади

У Львівській міськраді заявили, що вона «розпочала новий етап у процесі створення Львівської ОТГ – серію зустрічей зі сільськими громадами», щоб «визначитись із першочерговими потребами у населених пунктах – потенційних членах Львівської ОТГ».

Рубрика: Політика