Радниця Садового повідомила, коли повернуть шпиль на Глинянську вежу

18:57 28 березня 2023 р.

Фото до новини

Буревій ще в червні 2021 року пошкодив шпиль з Глинянської вежі системи оборонних укріплень колишнього монастиря бернардинів.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Шпиль з Глинянської вежі можна буде відновити і повернути на місце вже після нашої перемоги. Розміщувати його не вежі зараз – недоцільно, оскільки в час війни у Львові, навпаки, демонтували цінні пам’ятки та перенесли до сховищ. Про це розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Нагадаємо, буревій ще в червні 2021 року пошкодив шпиль з Глинянської вежі системи оборонних укріплень колишнього монастиря бернардинів. Вітер зламав проржавілу основу, і металевий шпиль небезпечно навис над перехожими. До демонтажу шпиля залучали альпіністів, оскільки з приміщень його неможливо було зняти. Демонтований шпиль перенесли в приміщення інституту «Укрзахідпроектреставрація», що розташоване в цій вежі. Там у одній з реставраційних майстерень він зберігається і нині.

«Про пошкодження, спричинені буревієм, писали медіа в 2021 році, однак тепер нагадали про це користувачі соціальних мереж, які цікавляться долею шпиля. Отож, демонтований шпиль, який народ назвав «Сонечко», виготовлений в 1976 році, і встановлений на відреставрованій в ті ж роки Глинянській вежі. Це окута металом скляна куля, від якої відходять металеві промені. Куля, на щастя, не розбилася при падінні.  Після нашої перемоги шпиль можна буде відновити і повернути на вежу, дах якої також потребує реставрації. Зараз «Сонечко» на вежу повертати недоцільно, адже з перших днів війни місто убезпечувало цінні пам’ятки від можливих руйнувань, деякі з них демонтували і перемістили до сховищ», – зазначила радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко

У центрі Львова облаштують громадський простір

Місток у брамі Глинянської вежі у Львові відремонтують коштом підприємці

Безстрашні спеціалісти: у Львові почали демонтаж 400-кілограмових амфор Домініканського собору (відео)

У Львові вкрали мідні водостічні труби Домініканського собору

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини