У центрі Львова облаштують громадський простір

14:48 17 лютого 2020 р.

Фото до новини


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.


Про це повідомили в понеділок, 17 лютого, у Львівській міськраді, де також розповіли: «Новизна простору в тому, що, відповідно до історичного контексту, рів наповнять водою, яка рухатиметься по колу. У зв’язку з ремонтними роботами, сьогодні з вечора буде перекрито прохід через підземний та наземний переходи з вулиці Валової до площі Соборної».

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив: «Ми ще минулого року розповідали про початок робіт з облаштування громадського простору біля Бернардин. Тоді анонсували, що роботи відбуватимуться в декілька черг, зважаючи на їхню складність і велику кількість мешканців, які ходять цієї частиною. Зараз завершена перша частина робіт, і ми переходимо до другої. Друга частина передбачає вже складніший конструктив, роботу з мережами, залучення важкої техніки.».

Чиновник також розповів: «Відтак, на цій локації буде розміщено відповідне ознакування і, від сьогоднішнього вечора, простір буде перекрито для руху пішоходів. Перекриття буде поетапним. Відповідно, прохід від церкви святого Андрія до площі Митної буде закритим. Ми приносимо вибачення за незручності, та це єдиний варіант, яким, можна організувати роботи. Попередній план виконання робіт – до Дня Незалежності».

Начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Ліля Онищенко зазначила: «Виконання робіт на цьому об’єкті є логістично досить складним. Під’їхати сюди важка техніка – трактор, бетономішалка – не може. Тут ми маємо дерев’яний історичний мостик і ворота, через які техніка не проїде, а з інших боків – підземний перехід і схили. Тому, на жаль, мусимо перекрити цей простір для доступу пішоходів. Не можемо спішити, бо роботи мають бути виконані якісно, але маємо надію, що до Дня Незалежності основні роботи будуть виконані. І поступово прохід будемо відкривати»

Чиновниуя також повідомила: «Простір між вулицею Винниченка і оборонним муром ансамблю Бернардинів був запроектований і виконаний у 70-х роках. Основна ідея простору – імітація оборонного рову і валу. Рів було зроблено у вигляді бетонного крита, де мала постійно бути вода. Однак, не врахували, що ця вода не очищається, а лише стоїть».

Ліля Онищенко також анонсувала: «Наші роботи відбуватимуться перед Бернардинським муром. Імітація рову залишиться, але це буде невеличкий фонтан у вигляді протічної води, яка буде фільтруватися. Також буде багато місць для сидіння, буде врахована інклюзивність – на пагорбі будуть облаштовані доріжки, по яких зможуть з’їжджати люди на візочках та мами з візочками. Буде нове освітлення, мур також буде підсвічено»

Проектом облаштування території між вулицею Винниченка і оборонним муром ансамблю Бернардинів передбачено влаштування нових підпірних стінок з лавками та сходів у підземний перехід і сходів у північно-східній частині площі з пандусами, влаштування покриття з тротуарної гранітної плитки та фонтану в існуючій залізобетонній чаші; насадження дерев, клумб; встановлення дерев'яних лав вздовж стін оборонного муру; влаштування містка через фонтан та влаштування зовнішнього освітлення.

Як інформував «Щоденний Львів», міський голова запевнив, що й на вулиці Горбачевського буде сквер.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів