На Львівщині вшанували пам'ять автора мелодії Державного Гімну України

17:31 3 березня 2023 р.

Фото до новини

Представники влади та активної громадськості Львівщини поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому.

Сьогодні, 3 березня, виповнюється 208 років від дня народження українського композитора, хорового диригента, священника УГКЦ, громадського діяча, автора мелодії Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» - отця Михайла Вербицького.

Зокрема, представники влади та активна громадськість Львівщини поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому. Опісля усі присутні виконали Державний Гімн України.

Традиційно до заходів з вшанування пам’яті о. М. Вербицького долучились школярі Львівської державної комунальної середньої загальноосвітньої школи № 3.

Довідково:

Отець Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священника. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

Автором слів є етнолог і фольклорист Павло Чубинський.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

Похований у с. Млини Республіки Польща, неподалік дерев’яної церкви, в якій був парохом.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

Тисячі львів’ян одночасно виконали Державний Гімн України

На вокзалі у Львові пасажири, журналісти і артисти виконали Гімн України (відео)

Львів’ян запрошують спільно виконати біля Ратуші Державний Гімн України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

 

Останні новини