Львів’ян запрошують спільно виконати біля Ратуші Державний Гімн України

10:22 10 березня 2015 р.

Фото до новини


Фото: lvivska.com

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, сьогодні, 10 березня, о 13.00 на площі Ринок Державний Гімн України зможуть спільно виконати усі охочі, а школярі проведуть загальноміську акцію «Співаймо гімн разом».

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 10 березня, «Щоденному Львову»:

«Цьогоріч Україна відзначає 150-ту річницю від дня першого публічного виконання Державного Гімну та 200-річчя від дня народження автора музики Гімну України Михайла Вербицького. З цієї нагоди сьогодні у Львові відбудуться урочисті заходи. О 13.00 на площі Ринок усі охочі зможуть спільно виконати Державний Гімн України.

Виконувач обов’язків начальника управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко наголосив із цього приводу:

«Державний Гімн України є органічною частиною історії, душею української нації та символом боротьби за незалежність нашого народу. Не випадково авторство гімну приписували Тарасові Шевченку, бо в його словах ми досі відчуваємо жертовну енергію та славну потугу нашого минулого. Запрошуємо усіх небайдужих до спільного виконання гімну перед Ратушею, щоб разом показати, що ми єдині у своїй любові до рідної держави».

Участь у заході візьмуть учнівська і студентська молодь міста, спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями. Керівник міського осередку «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Шевців переконаний:

«Гімн України – це символ нескореності та самобутності нашого народу. Усі, хто хотів бачити Україну під своєю владою, забороняли гімн, знищували його друковані версії, нещадно карали та переслідували його виконавців. Тепер ми маємо можливість вільно його виконувати, тож повинні це цінувати. Сьогодні цей славень єднає нас, і з ним ми завжди йдемо до перемоги».

Довідка

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні шевченківського концерту. Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року».

У прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 10 березня, «Щоденному Львову»:

«Цьогоріч Україна відзначає 150-у річницю від дня першого публічного виконання Державного Гімну та 200-річчя від дня народження автора музики Гімну України Михайла Вербицького. З цієї нагоди 10 березня о 13.00 львівські школярі спільно виконають Державний гімн України.

Учні 9-11 класів спільно виконають Державний гімн під час загальноміської акції «Співаймо гімн разом» 10 березня о 13.00 год. на найбільших площах у всіх районах міста, зокрема: 

у Залізничному районі – на площах біля СЗШ № 18 (вул. О. Кульчицької, 18) та СЗШ № 65 (вул. Роксоляни, 35)

у Личаківському районі – на території «Марсового поля» (вул. Мечникова) та на площі біля СЗШ № 29 (смт. Винники, вул. Сухомлинського,6)

у Сихівському районі – на площі біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці (просп. Червоної Калини, 70),

у Франківському районі – на площі біля НВК ім. В. Симоненка (вул. В. Симоненка, 6),

у Шевченківському районі – на площах біля церкви Святого Йосафата (вул. Замарстинівська, 134) та СЗШ № 92 (вул. Шевченка, 390).

Учні 1-8 класів долучаться до цієї акції на пришкільній території кожного навчального закладу м. Львова.

Виконувач обов’язків начальника управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила також: «На сучасному етапі процес утвердження національного гімну відбувається у складній боротьбі. Але духовна енергія, піднесеність пісні «Ще не вмерла Україна» залишаються живлющим джерелом для патріотичного виховання нашої молоді». 

На відзначення 200-річчя від народження автора музики Гімну України Михайла Вербицького, у навчальних закладах м. Львова відбуваюся і інші заходи:

виховні години та уроки історії України, присвячені автору музики Державного гімну України Михайлові Вербицькому;

урок-конференція «Вербицький – автор національного гімну» (10.03.2015 у СЗШ № 62);

загальношкільний захід «Це пісня, що із серця лине…» (13.03.2015 у СЗШ № 3);

літературно-музична композиція  «Духовна музика в творах М. Вербицького»

(16.03.2015 у СЗШ № 84);

фестиваль хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів», присвячений 200-річчю Михайла Вербицького (28.03 -29.03.2015р. у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини)».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини