Делегація зі Львівщини вшанувала українців Закерзоння

12:45 16 грудня 2019 р.

  • 0


Фото: loda.gov.ua

Делегація суспільно-культурного товариства «Холмщина» здійснила поїздку по визначних і трагічних місцях на землях Холмщини і Південного Підляшшя.

Про це повідомили в понеділок, 16 грудня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли, що делегація зі Львівщини відвідали Голгофу Холмського краю – Сагринь, де біля пам'ятника поклали квіти, запалили лампадки і помолились за душі закатованих українців. Опісля переїхали в село Берестя, де на покинутому православному цвинтарі, встановлено пам'ятний хрест вбитим у цьому селі українцям (понад 300 людей).

Наступного дня делегація відвідала село Голя у Володавському повіті, де в старовинному православному храмі святих Антонія Печерського та Великомучениці Параскеви (збудована у 1707 році) мали зустріч з Тадеєм Карабовичем, одним з фундаторів та багаторічним доглядачем скансену (це музей під відкритим небом, який представляє побут українців Південного Підляшшя та Холмщини). На місцевому цвинтарі віддали шану похованим тут воякам УПА.

У Холмі вшанували уродженця цього міста, видатного українця - Михайла Грушевського, Голову ЦР УНР. Делегація зі Львівщини відвідала й село Верховина, де віддала шану невинно вбитим українцям (194 людини).

Як інформував «ЩЛ», львів’яни запалили свічки пам’яті на Закерзонні.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:28 10 березня 2020 р.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн

У вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.

Рубрика: Історія

14:00 2 березня 2020 р.

Львів’яни вшанували в Закерзонні вояків УПА

У неділю, 1 березня, українська делегація вшанувала пам'ять 62 воїнів УПА, які загинили у боях з військами НКВС у місцевості Монастир-Бучина та в селі Верхрата.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу