Делегація зі Львівщини вшанувала українців Закерзоння | Новини Львова

Делегація зі Львівщини вшанувала українців Закерзоння

12:45 16 грудня 2019 р.

  • 0


Фото: loda.gov.ua

Делегація суспільно-культурного товариства «Холмщина» здійснила поїздку по визначних і трагічних місцях на землях Холмщини і Південного Підляшшя.

Про це повідомили в понеділок, 16 грудня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли, що делегація зі Львівщини відвідали Голгофу Холмського краю – Сагринь, де біля пам'ятника поклали квіти, запалили лампадки і помолились за душі закатованих українців. Опісля переїхали в село Берестя, де на покинутому православному цвинтарі, встановлено пам'ятний хрест вбитим у цьому селі українцям (понад 300 людей).

Наступного дня делегація відвідала село Голя у Володавському повіті, де в старовинному православному храмі святих Антонія Печерського та Великомучениці Параскеви (збудована у 1707 році) мали зустріч з Тадеєм Карабовичем, одним з фундаторів та багаторічним доглядачем скансену (це музей під відкритим небом, який представляє побут українців Південного Підляшшя та Холмщини). На місцевому цвинтарі віддали шану похованим тут воякам УПА.

У Холмі вшанували уродженця цього міста, видатного українця - Михайла Грушевського, Голову ЦР УНР. Делегація зі Львівщини відвідала й село Верховина, де віддала шану невинно вбитим українцям (194 людини).

Як інформував «ЩЛ», львів’яни запалили свічки пам’яті на Закерзонні.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:48 19 липня 2020 р.

19 липня на Львівщині вшанували загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 19 липня, відбулось вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Рубрика: Історія

15:26 29 червня 2020 р.

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 у Львові відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Рубрика: Історія

07:47 15 червня 2020 р.

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

Щорічно у наступну неділю після Дня Святої Трійці (Зелених свят) на військовому цвинтарі в Пикуличах (Республікf Польща) відбувається Свято української національної пам'яті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу