9 генералів УПА у львівському календарі

20:05 16 лютого 2022 р.

Календар "Генерали Української Повстанської Армії" видали з нагоди 80-річчя створення УПА за підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації.

У календарі є інформація про генералів УПА (Романа Шухевича, Василя Кука, Дмитра Грицая, Олексу Гасина, Дмитра Маївського, Миколу Арсенича, Івана Климіва, Леоніда Ступницького та Івана Трейка) та три свята (Свято Героїв, Свято Зброї та Свято УПА), які по-особливому відзначали українські повстанці. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації Дмитро Посипанко наголосив на важливості збереження пам'яті про діяльність УПА.

''Цьогоріч в Україні відзначаємо 80-річчя від створення Української Повстанської Армії. З цього приводу заплановано чимало заходів і видання різної друкованої продукції. Першою ластівкою у цьому контексті є презентований календар “Генерали Української Повстанської Армії”. У ньому вміщені основні імена та дати, з якими асоціюється УПА'', - сказав Дмитро Посипанко.

Доктор історичних наук, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Сова розповів про особливості цього календаря.

''До нашого часу в Україні та різних країнах світу вже було чимало видано різнопланових календарів, які висвітлювали цю тематику. Наш календар особливий, адже вперше представляє під однією обкладинкою усіх генералів, які були в УПА, їхні нагороди та найбільш вживані псевда'', - розповів Андрій Сова.

Кандидат історичних наук, завідувач відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України Михайло Романюк також додав про відмінність УПА від інших повстанських рухів.

''Українська Повстанська Армія – єдина з-поміж національно-визвольних рухів народів Центрально-Східної Європи, яка понад 10 років вела завзяту збройну боротьбу проти найжорстокішого тоталітарного режиму не маючи жодної підтримки ззовні, а опираючись виключно на власний народ'', - сказав Михайло Романюк.

Авторами та упорядниками календаря виступили історики Михайло Романюк і Андрій Сова та працівник департаменту комунікацій та внутрішньої політики Андрій Пташник.

Довідково: Українська Повстанська Армія (УПА) - українська військово-політична формація, що боролася за незалежність України. Виникла у жовтні 1942 року на Волині. Процес формування УПА завершився влітку-восени 1943 року, коли було створено чітку єдину військову структуру. У вересні 1949 року повстанські відділи остаточно були розформовані, а їхні вояки приєдналися до збройного підпілля, в межах якого продовжували боротьбу до середини 1950-х.

На 102 році життя померла зв'язкова Романа Шухевича Ольга Ільків

Завтра прощатимуться зі зв'язковою Романа Шухевича – львів’янкою Іриною Савицькою-Козак

На честь Бандери і Шухевича назвали дві гори Кавказу

Стали доступними онлайн розсекречені документи та фото командира УПА-Захід

Викопаний в лісі архів УПА виклали онлайн

27 липня у Львові прощатимуться з охоронцем головного командира УПА

dailylviv.com

До теми

16:41 25 березня 2022 р.

У Краковці на заправці зухвало обікрали автомобіль одесита

Під процесуальним керівництвом прокурорів Яворівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом мешканцям Яворівщини за фактом таємного викрадення чужого майна, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з проникненням, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України).

Рубрика: Історія

08:36 20 березня 2022 р.

Заповідник Тустань відновлює прийом відвідувачів. Наразі безкоштовний

Віднині, 20 березня, історико-культурний заповідник «Тустань» відновлює прийом відвідувачів. Запрошують зокрема жінок та дітей - вимушених переселенців з найгарячіших точок України. До 31 березня заповідник можна відвідати безкоштовно.

Рубрика: Історія

15:40 17 лютого 2022 р.

Дослідники вперше опублікували матеріали з кримінальної справи Йосифа Сліпого

Центр досліджень визвольного руху виклав у вільному доступі документи з архівно-кримінальної справи митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого. Сьогодні — 130 років з дня його народження.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу