27 липня у Львові прощатимуться з охоронцем головного командира УПА

18:28 26 липня 2016 р.

  • 0


Фото: скріншот з «YouTube»

Учасника національно-визвольної боротиби українського народу й колишнього політв'язня Любомира Полюгу поховають на Личаківському цвинтарі.

«На 91-му році життя відійшов у вічність Любомир Полюга, політв’язень, особистий охоронець Романа Шухевича. Громада міста Львова висловлює співчуття родині та близьким», – повідомили сьогодні, 26 липня, в прес-службі міськради, де також поінформували:

«Прощання та похорон відбудеться завтра, 27 липня. Поховають Любомира Полюгу на Личаківському кладовищі у родинному гробівці.

Завтра о 14.00 відбудеться чин похорону та прощання в храмі Святого Івана Хрестителя на вулиці Кобилиці, 31), о 15.00 – прощання у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра та Павла, о 15.30 відбудеться похорон на Личаківському кладовищі в родинному гробівці (поле № 52).

Любомир Полюга народився 9 серпня 1925 року у Львові. Початкову освіту здобув у школі імені Князя Лева. У 1937-1943 роках навчався у Львівській державній академічній гімназії. З 1942 року – член Юнацтва ОУН. 1943 року вступив до Львівського медінституту.

У 1944 році в помешканні на вулиці Курковій, 40 (тепер – Лисенка) організував одну зі зв'язкових «хат» головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича. У ніч з 20 на 21 грудня 1946 року радянські каральні органи забрали Любомира з дому, однак йому вдалося втекти.

Наприкінці 1946 року у селі Дашава на Стрийщині організував конспіративну хату. На початку 1947 року переведений у штабну конспіративну хату в селі Княгиничі. Був особистим охоронцем Романа Шухевича. З 1947 року перебував у підпіллі.

23 вересня 1947 року тяжко поранений, затриманий КДБ. Упродовж 18 місяців перебував під слідством у тюрмах Рогатина, Станіслава, Києва та Львова (тюрма «на Лонцького»). Покарання відбував у таборі ГУЛАГу в Інті.

Звільнений 19 грудня 1955 року. Після звільнення з таборів у 1957 році завершив медичну освіту в Семипалатинському медінституті (Казахстан). З 1961 року жив у Цурупинську (Олешках) Херсонської області. З 2001 року мешкав у Львові».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:13 21 травня 2020 р.

У Львові побачили загрози християнським переконанням у “Партнерстві Біарріц”

Учасники пресконференції на тему: «Чи будуть судити і штрафувати за християнські переконання в Україні?» у Львівському пресклубі розповіли про правові та етичні наслідки у разі прийняття законопроєкту № 3316 (проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), а також проаналізували вплив на різні аспекти життя можливої ратифікації «Стамбульської конвенції» в Україні.

Рубрика: Політика

21:47 21 травня 2020 р.

Українців, які збиратимуть урожай в Польщі, звільнили від карантину

Міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановський розповів, що іноземці, прибуваючи на ферми, можуть під час карантину виконувати свою працю з першого дня перебування. Цього немає в інших галузях.

Рубрика: Політика

23:28 20 травня 2020 р.

Тарас Батенко і брати Дубневичі підуть на місцеві вибори в новій партії

Члени депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді 20 травня створили однойменну політичну партію. Очолив її колишній голова Одеської ОДА та Волинської облради, член партії «УКРОП» Ігор Палиця.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу