Замість бетонної стіни на вулиці Бандери у Львові облаштують зелений схил (відео)

18:06 24 серпня 2022 р.

Фото до новини

У Львові демонтують підпірну стінку на вул. Бандери - на перехресті з вулицями Дорошенка та Генерала Чупринки.


Відео: ЛМР

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Роботи з демонтажу аварійної конструкції розпочнуть завтра, 25 серпня. Як наголошують у ЛКП «Львівавтодор», підпірна стінка перебуває в незадовільному стані та є небезпечною, оскільки може обвалитися в будь-яку мить, особлива загроза – в період сильних злив. Натомість тут облаштують земляний відкос з новими зеленими насадженнями, пішохідну зону та громадський простір. Всі роботи виконують в межах реконструкції вул.Бандери.

«Ми провели обстеження технічного стану стінки і виявили недоліки по всій її протяжності. Зокрема, значне відхилення від вертикальної осі, орієнтовно на 17 градусів, тріщини фундаментних блоків приблизно до 1 см, відшарування декоративного облицювання, корозію армування.  Дорожнє покриття пішохідної зони над підпірною стінкою має тріщини. Стінку підмивають дощові стоки та руйнує коріння дерев. Конструкція перебуває в аварійному стані та, відповідно, є небезпечною для всіх учасників дорожнього руху. Через порушення несучої здатності є небезпека обвалення споруди, особливо в період сильних злив», - розповіли у ЛКП «Львівавтодор».

Як уточнив директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, на місці 50-річної бетонної стінки облаштують зелений схил, який був тут раніше. Вздовж цього схилу, від вул. Бандери і до вул. Дорошенка, облаштують пішохідну зону, біля Органного залу – громадський простір. 

«Тут буде новий громадський простір, повністю пішохідний. З можливістю заїзду лише для спецтранспорту»,  - зазначив директор ЛКП «Львівавтодор».

Автентичну бруківку, якою замощена дорога над стінкою, використають повторно при облаштуванні вже пішохідної зони. «Роботи будуть проводитися в історичному ареалі. Будемо виконувати їх обережно, аби зберегти всі елементи історії. Замощення тут буде комбіноване - з елементами автентичної бруківки та нового матеріалу. Автентичність зберігаємо максимально», - запевним Микола Власюк.

На жаль, для виконання невідкладних робіт, доведеться зрізати 8 ялин. Замість них висадять орієнтовно 15 нових дерев.

«Плануємо посадити тут близько 15 дерев з глибокою кореневою системою, які би скріплювали схил, а не порушували його. Бо ялинки, які є зараз, – вони теж є генераторами нищення підпірної стінки. Деревам вже понад 30 років, вони стають небезпечними. Їх вага  - орієнтовно 15 тонн кожне. 4– вже сухостій, 4 – у непоганому стані. Та їх усіх треба забирати. Бо, якщо залишити, то через зміну конфігурації схилу, їх коріння буде на поверхні. Відтак, вони впадуть або на Органнний зал, або на контактну мережу 600 вольт. І це матиме трагічні наслідки. Аби цього не було, ми робимо все послідовно та максимально хочемо компенсувати те, що забираємо», - пояснив Микола Власюк.

Роботи з демонтажу стінки та облаштування відкосу на цій ділянці виконуватиме підрядна організація «Онур», в межах реконструкції вул. Бандери. Закінчити їх планують до 15 жовтня цього року.

На час робіт одна смуга вул. Бандери вздовж стінки буде закрита для руху. На другій смузі для автотранспорту організують двосторонній рух. Відтак, громадський транспорт, який тут курсує, працюватиме без змін. А трамваї №1 та №2 оминатимуть це перехрестя в напрямку з центру міста. В напрямку до центру міста «одиничка» та «двійка» курсуватимуть за звичними маршрутами.

У Львові відновили реконструкцію вулиці Шевченка

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів