Уряд змінив правила проведення торгів на Prozorro: скасували аукціони

16:52 3 січня 2023 р.

Фото до новини

Через постійні обстріли з боку рф об’єктів енергетичної інфраструктури не всі учасники торгів у системі електронних закупівель Prozorro мають можливість брати участь в електронних аукціонах.

У зв’язку з цим Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів.

Про це йдеться у Постанові Уряду № 1495 від 30 грудня 2022 року, інформує Урядовий портал, пише Dailylviv.com.

«Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Від сьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції. В умовах відключення живлення та інтернету, не всі учасники мали можливість торгуватися в аукціоні. В той самий час рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель. Ми повернемо аукціони, як тільки ситуація стабілізується», - заявила перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Також вона анонсувала можливі зміни в системі публічних закупівель і на постійній основі.

«Одночасно будемо робити аналітику, як ця зміна вплине на різні категорії закупівель. Було багато дискусій, чи потрібні аукціони для складних предметів закупівлі, наприклад, будівництва. Директивами ЄС передбачено, що аукціони мають бути опціональними. На вимогу World Bank Ukraine ми реалізовуємо окрему процедуру, в якій аукціони будуть опціональними, тобто на рішення замовника. Тому через 1-2 місяці подивимося на цифри, якщо підтвердиться, що в різних категоріях закупівель стратегія тендеру без аукціону може бути більш ефективною, повернемо аукціони як опціональний інструмент торгів для всіх закупівель», - пояснила Юлія Свириденко.

Також за її словами, цією постановою була скасована локалізація при закупівлях на потреби Збройних Сил. Тобто пікапи, вантажний транспорт, швидкі та інше тепер можна купувати на потреби ЗСУ без урахування вимог локалізації.

Довідково

В 2022 році від початку війни на Prozorro було зафіксовано такі фінансові результати:

• провели 94 тисячі тендерів на 120 млрд грн;

• учасниками конкурентних закупівель стали понад 23 тисячі підприємств;

• різниця між загальною сумою, яку державні замовники планували витратити на свої закупівлі, та сумою, за якою були укладені контракти завдяки тендерним процедурам, склала 6 млрд грн;

• усього в електронній системі прозвітували про понад 2 мільйони укладених договорів на 311 млрд грн.

Львівський чиновник розповів про схеми в «Prozorro»

Змови у «ProZorro» виявить новий інструмент

На Львівщині заощадили цьогоріч завдяки «Prozorro» 911,6 млн. гривень, – ЛОДА

 

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів