Змови у «ProZorro» виявить новий інструмент | Новини Львова

Змови у «ProZorro» виявить новий інструмент

18:08 12 грудня 2018 р.

  • 0

Завдяки довгоочікуваній інтеграції аналітичної системи «YouControl» із моніторинговим порталом «DoZorro» можна виявити змову за кілька кліків.

Щороку державні та комунальні установи через «ProZorro» витрачають сотні мільярдів гривень, купують ремонти, автомобілі, меблі чи інші товари. Однак нерідко замовники та учасники намагаються заробити на торгах у недобросовісний спосіб. Наприклад, запросивши пов’язану компанію. «Трансперенсі Інтернешнл Україна» спільно з «YouControl» 12 грудня презентували безкоштовний інструмент, який миттєво знаходить змови в публічних закупівлях «ProZorro».

Законодавство про публічні закупівлі базується на принципах здорової конкуренції. Це повинно гарантувати, що товар чи роботи будуть куплені за найкращою ціною і не «у своїх». Щоб відбулися відкриті торги, потрібна участь щонайменше двох учасників. Тому учасники, які хочуть перемогти, нерідко просто реєструють ще одну фірму. Таким чином, фірма змагається сама з собою. Іншим поширеним явищем в «ProZorro» є ситуація, коли замовники запрошують на аукціон компанії своїх друзів та родичів.

За антиконкурентні узгоджені дії передбачена відповідальність, адже це завдає збитків державі. В Україні питанням змови на торгах займається Антимонопольний комітет. Якщо змову учасників буде доведено, їх зобов’яжуть сплатити штраф – до 10% доходу за попередній звітний період, вони потраплять у так званий «чорний список» і не матимуть права брати участь у торгах упродовж трьох років.

Розробники сподіваються, що тепер активний бізнес, журналісти-розслідувачі, громадські активісти та органи контролю зможуть знаходити узгоджені антиконкурентні дії та неефективне витрачання бюджетних коштів значно швидше. Знайдені факти змови допоможуть бізнесу захистити свої права при оскарженні чи у суді.

«Завдяки довгоочікуваній інтеграції аналітичної системи «YouControl» з моніторинговим порталом «DoZorro» можна виявити змову за кілька кліків. Але важливо, щоб громадські активісти, журналісти та бізнес на цьому не спинялися, а готували та скеровували звернення до територіальних відділень Антимонопольного комітету. Це найбільш дієвий спосіб зробити так, аби недоброчесні замовники та учасники публічних закупівель відповіли за узгоджені антиконкурентні дії. Підготовка і розгляд звернення нічого не коштуватиме, потрібно інвестувати лише ваш час», – зазначив координатор «DoZorro» Іван Лахтіонов.

«Ми давно мріяли реалізувати таку фічу разом із нашими партнерами. Мені дуже подобаються інструменти, які дають можливість громадянам контролювати ефективність роботи державного сектору. Чим зручніше буде перевіряти чиновників і держпідприємства, тим якіснішим буде громадський контроль, а значить люди будуть частіше долучатися до нього. Думаю, це сприятиме формуванню нетерпимості до корупції і, як наслідок, її зниженню», ‒ прокоментував новий напрямок співпраці з «DoZorro» засновник та CEO «YouControl» Сергій Мільман.

Інструмент працює на базі двох платформ: моніторингового порталу «DoZorro»  та аналітичної системи «YouControl». На сайті «DoZorro» закупівлі фільтруються за регіоном, замовниками, учасниками, переможцями чи сферою.

Далі серед 40 ризиків треба обрати «YouControl»: наявні зв'язки учасників» або «YouControl»: наявні зв'язки організатора з учасниками». І перейти на сайт «YouControl» через натискання на логотип аналітичної системи. Зв’язки шукаються за 8 ознаками відповідно до даних ЄДР на момент закупівлі: ПІБ, телефони, адреси, засновники, бенефіціари, директори, правонаступники чи філіали.

Усі охочі можуть переглянути вебінар  на цю тему.   

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:01 11 липня 2020 р.

У Львові впіймали наркокур'єра з канабісом і амфітаміном

Сьогодні, близько опівночі на вулиці Шота Руставелі у Львові екіпаж патрульної поліції 3 батальйону запримітив чоловіка, який, вгледівши службовий автомобіль, почав озиратися і пришвидшив ходу.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу