Українці вивели за кордон понад $0,4 млрд: найбільше для купівлі машин і нерухомості

22:21 23 вересня 2021 р.

За е-лімітами фізичні особи з початку 2021 року інвестували за кордон $427 млн.

Про це заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський під час круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», проведеного «Фінансовим клубом», пише Dailylviv.com.

«Виданих е-лімітів за вісім місяців поточного року вже 32,5 тис. Можливо тут є задвоєння, оскільки окремі громадянин могли в різні місяці повторно скористатися е-лімітами, але є динаміка на збільшення. Минулого року за цей період було 15 тис. е-лімітів. Сума переказів за е-лімітами фізосіб – $427 млн», – сказав Володимир Лепушинський.

Це більше, ніж за увесь 2020 рік. «Минулого року було 34,7 тис. е-лімітів та $274 млн. Найбільше виводять на свої рахунки з метою інвестувати, для купівлі американських машин і нерухомості», – розповів керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.

Також е-ліміти використовуються для інвестицій на ринку акцій. «Фізособи можуть інвестувати в акції іноземних компаній. Є два шляхи. Перший – це відкрити рахунок в іноземному банку і в межах е-ліміту 200 тис. євро на рік укладати договір з брокером та інвестувати. Але є питання комплаєнсу в іноземних банках. Або укласти договір з українським брокером, банком чи інвесткомпанією і в межах е-ліміту укладати угоди», – зазначила виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Бум інвестування за кордон не зупинити. «Нам пророкують бум інвестування за кордон на тлі того, що ситуація буде відносно стабільна. Чеки будуть меншими, а кількість клієнтів – більшою. Попит на інвестпослуги буде більшим, і ми побачимо активність у сфері надання консультаційних послуг», – прогнозує Данило Меркулов.

Іноземці далі скуповують нерухомість у Туреччині

dailylviv.com

До теми

23:07 15 жовтня 2021 р.

СБУ перевірить 23 компанії, які добувають газ і нафту за сумнівними дозволами

Сьогодні Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Службі безпеки України (СБУ) перевірити законність отримання дозволів компаній нафтогазової промисловості.

Рубрика: Економіка

22:22 15 жовтня 2021 р.

Громади тонутимуть у багатомільйонних боргах: у Дрогобичі вимушено підвищують тарифи на теплоенергію

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 15 жовтня 2021 року затверджено новий тариф на газ для КП «Дрогобичтеплоенерго». У зв’язку з різким зростанням вартості природного газу в Україні, тарифи на теплову енергію вимушено піднімають.

Рубрика: Економіка

13:28 15 жовтня 2021 р.

Тисячі тонн: селяни на Львівщині скооперувалися для продажу органічних ягід у ЄС (відео)

150 тонн органічних ягід продало цього сезону в країни ЄС ФГ «Біоконцепт - Гарденія”. Наступного року фермерське господарство плануємо реалізувати близько 200 тонн лише органічної полуниці.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу