Українці вивели за кордон понад $0,4 млрд: найбільше для купівлі машин і нерухомості

22:21 23 вересня 2021 р.

Фото до новини

За е-лімітами фізичні особи з початку 2021 року інвестували за кордон $427 млн.

Про це заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський під час круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», проведеного «Фінансовим клубом», пише Dailylviv.com.

«Виданих е-лімітів за вісім місяців поточного року вже 32,5 тис. Можливо тут є задвоєння, оскільки окремі громадянин могли в різні місяці повторно скористатися е-лімітами, але є динаміка на збільшення. Минулого року за цей період було 15 тис. е-лімітів. Сума переказів за е-лімітами фізосіб – $427 млн», – сказав Володимир Лепушинський.

Це більше, ніж за увесь 2020 рік. «Минулого року було 34,7 тис. е-лімітів та $274 млн. Найбільше виводять на свої рахунки з метою інвестувати, для купівлі американських машин і нерухомості», – розповів керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.

Також е-ліміти використовуються для інвестицій на ринку акцій. «Фізособи можуть інвестувати в акції іноземних компаній. Є два шляхи. Перший – це відкрити рахунок в іноземному банку і в межах е-ліміту 200 тис. євро на рік укладати договір з брокером та інвестувати. Але є питання комплаєнсу в іноземних банках. Або укласти договір з українським брокером, банком чи інвесткомпанією і в межах е-ліміту укладати угоди», – зазначила виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Бум інвестування за кордон не зупинити. «Нам пророкують бум інвестування за кордон на тлі того, що ситуація буде відносно стабільна. Чеки будуть меншими, а кількість клієнтів – більшою. Попит на інвестпослуги буде більшим, і ми побачимо активність у сфері надання консультаційних послуг», – прогнозує Данило Меркулов.

Іноземці далі скуповують нерухомість у Туреччині

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини