Українські перевізники отримають від Угорщини 900 додаткових дозволів на транзит

21:08 11 вересня 2020 р.

Фото до новини

Українські перевізники отримають 900 дозволів від Угорщини на транзитні перевезення, за які не треба платити додатковий транспортний податок. Вони будуть передані через Посольство України в Угорщині після друку на початку четвертого кварталу 2020 року.

Про це інформує Урядовий портал, пише DailyLviv.

9-10 вересня 2020 в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання українсько-угорської змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. Попереднє засідання відбулося у квітні 2018 року і за цей час накопичилась низка актуальних питань в галузі автомобільних перевезень між Україною та Угорщиною, які було детально опрацьовано сторонами протягом зустрічі.

За результатами тривалої дискусії була досягнута домовленість про додаткові 900 транзитних дозволів без оплати транспортного податку на 2020 рік, які будуть передані через Посольство України в Угорщині після друку на початку четвертого кварталу 2020 року.

На 2021 рік встановлена попередня квота на рівні 31 750 дозволів для українських перевізників.

Українською стороною було порушено питання зниження транспортного податку для українських перевізників, які виконують перевезення територією Угорщини на підставі дозволів зі сплатою податку. Проте, угорська сторона повідомила, що розмір транспортного податку є однаковим для перевізників усіх іноземних держав і до компетенції Міністерства інновацій та технологій не належить питання зниження даного податку.

Також українська сторона ініціювала обговорення проблемних питань, які пов’язані із здійсненням перевезень з дозволами, які передбачають оплату транспортного податку.

Представник Митної служби Угорщини пооінформували, що чинні правила оплати податку на автотранспортні засоби визначено на законодавчому рівні і це питання належить до компетенції Міністерства фінансів Угорщини, натомість угорська сторона змішаної комісії пообіцяла опрацювати це із компетентним відомством Угорщини та письмово повідомити про прийняті рішення.

На сьогодні є домовленість із Республікою Польща та Турецькою Республікою щодо проведення у вересні цього року переговорів з питань міжнародних автомобільних перевезень, під час яких  буде порушене питання щодо збільшення квоти дозволів для українських перевізників. Про результати буде повідомлено додатково.

У 2020 році вже відбувся обмін додатковими 8 000 дозволами з Румунією, проте Міністерство інфраструктури України вже повторно ініціювало перед Румунією питання чергового додаткового обміну дозволами. Також продовжується комунікація із Республікою Казахстан щодо питання забезпечення необхідною кількістю дозволів українських перевізників.

Також є позитивний розгляд звернення Міністерства інфраструктури України щодо додатково обміну дозволами із Грецькою Республікою.

Нагадаємо, більше 9 тис дозволів від Польщі і Словенії вже можуть бронювати українські перевізники.

Нові дозволи на міжнародні автомобільні перевезення і електронні черги на кордонах.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів