У мікрорайоні Під Голоском збудують школу, а не багатоповерхівки, - заступник Садового

18:33 15 грудня 2021 р.

Фото до новини

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач наголосив, що у Львові діє мораторій на видачу містобудівних умов та обмежень на нове будівництво у мікрорайоні Під Голоском.

Натомість нещодавно на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення, яке має на меті завершити обмін земельної ділянки так званої «Інкубаторної станції», територію якої планують використати для розширення проектованого навчального закладу та облаштування рекреаційної зони.

Раніше забудовник, у власності якого перебуває ділянка «Інкубаторної станції», погодився обміняти її на іншу, що дозволить місту облаштувати там соціальну інфраструктуру. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Мораторій у мікрорайоні Під Голоском продовжує діяти. На останньому засіданні виконавчого комітету дійсно було прийняте рішення про затвердження містобудівних умов та обмежень на земельну ділянку в районі Під Голоском. Це викликало бурю емоцій і припущень, що мораторій у мікрорайоні припинив свою дію.

Але насправді треба читати не тільки початок назви, а й текст самого рішення. Тоді би стало очевидно, що містобудівні умови та обмеження видані не якомусь конкретному суб’єкту-забудовнику, а управлінню земельних ресурсів міської ради з метою завершення обміну земельної ділянки так званої «Інкубаторної станції».

Хочу коротко нагадати історію цієї ділянки. Із самого початку за генпланом на цій території мала бути школа. Потім детальним планом, який проголосували на сесії депутати, це змінили. І тут мала би з’явитись забудова. Утім мешканці, звичайно, були проти. Після численних обговорень і засідань робочої групи врешті було прийнято рішення про обмін ділянки – і це фактично була вимога мешканців – і вже тепер частину території використаємо для розширення проектованого навчального закладу, на решті, біля вулиці Малоголосківської – облаштовуємо рекреаційну зону. Навіть більше, на територію цієї рекреації вже є громадський проект «Парк на Малоголосківській», який нещодавно став переможцем Громадського бюджету і наступного року має реалізовуватися.

Але повернемося до обміну. Офіційні власники ділянки наполягали, що для завершення обміну потрібно підготувати повний пакет документів, в тому числі містобудівні умови та обмеження на альтернативну ділянку. Утім, звертаю увагу, що це є рамкові містобудівні умови, без зазначення якогось конкретного суб’єкта будівництва. Зрештою, за таким самим принципом управління архітектури готує містобудівні умови і обмеження на ділянки, які йдуть на земельні аукціони.

Ще один важливий нюанс. Без завершення процесу обміну комплексні зміни до зонінгу не можна буде прийняти. А я, нагадаю, саме на зміні зонінгу щоразу на робочій групі наполягає ініціативна група мешканців району Під Голоском.

Я вважаю, що потрібно завершити розпочату справу, і мешканці Під Голоском заслуговують на парк і школу», - наголосив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Нагадаємо, що земельну ділянку — територію так званої «Інкубаторної станції» - депутати минулої каденції своїм рішенням передали так званому садовому кооперативу (традиційний спосіб безкоштовного вилучення комунальної землі). Згодом "активісти кооперативно горуху" набули права власності на ці земельні ділянки і перепродали їх. Врешті ділянки опинились у власності будівельної компанії «Лев Девелопмент». Тож спробуйте відгадати, які об'єкти збудує ця компанія на земельній ділянці, що одержала на обмін?

У Львові збудували місто в місті без шкіл і дитсадків (відео)

На вул. Під Голоском замість 2-х висоток буде аж 14-ть

Квартал Під Голоском: виконком додав поверхів для забудовників

Шевченківський районний суд Львова пошкодував державного реєстратора сумнівних земель

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів