У Львові - бум логістики: сьогодні презентували концепцію муніципального індустріального парку

16:10 16 березня 2023 р.

Фото до новини

Згідно з концепцією, у промисловій зоні «Сигнівка» буде створено близько 90 тис. кв. м виробничих площ.

Парк працюватиме у сфері переробної промисловості, спеціалізуватиметься на експортноорієнтованих виробництвах текстилю, меблів і компонентів для автопрому, а також на розміщенні датацентрів.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Як розповіли в міському управлінні інвестицій та проєктів, індустріальний парк орієнтуватиметься на малий та середній бізнес. Майбутні виробники матимуть доступ до інженерних мереж, зручної транспортної розв’язки. Основними джерелами доходів парку стануть надходження від здачі в оренду виробничих приміщень.

«Індустріальний парк – це як торговий центр, тільки промисловий. Це досить унікальна концепція не лише для Львова, але й для України, бо зараз у Львові відбувається справжній бум логістики, й індустріальні парки, які орієнтовані на збільшення товарообігу з Європою, переживають бурхливе зростання. Тож Львів отримав унікальний шанс», – зауважив керівник проєктів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов.

Ділянка ІП «Сигнівка» площею 15 га розташована за 5 км від центру міста, водночас поблизу кільцевої дороги. Вона підключена до централізованого постачання води та до каналізації. Поруч розташована залізнична гілка, яку можна підвести до ділянки. Для ще більшої зручності, туди, за потреби, можна запустити громадський транспорт. На сусідніх ділянках працюють промислові інвестори, що дає змогу залучати їхні підприємства для співпраці. 

«Той план, який ми зараз представляємо, дозволить місту впродовж наступних 10 років створити до 1500 додаткових робочих місць, збільшити загальні інвестиції приблизно на 1,5% і мати прямий позитивний внесок у вигляді сплачених податків у міський бюджет, розвитку промислового потенціалу, бізнес-туризму та сервісних послуг», – розповів Максим Нефьодов.

За словами першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, потрібно фіналізувати концепцію проєкту і просуватися з нею на наступні етапи. Головне завдання – це нові робочі місця і нова додана вартість для економіки міста. 

Попереду – затвердження концепції на сесії Львівської міської ради та реєстрація індустріального парку у відповідному державному реєстрі. Після цього буде проведено відкритий конкурс для відбору керуючої компанії.

«Це є муніципальна земельна ділянка. На конкурсі ми визначатимемо оператора, тобто місто завжди буде залишатися головним фасилітатором і обиратиме ключові цілі, які повинні бути», – підсумував Андрій Москаленко.

Загалом у Львові зводять два парки: індустріальний парк «М10» в промисловій зоні «Рясне-2» та «Sparrow Park Lviv» на території промислової зони «Сигнівка».

Презентація концепції відбулась завдяки Good Governance Fund проєкту «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який реалізовують за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементатори проєкту – Abt Britain та Київська школа економіки.

Спарроу Парк Львів на Сигнівці дасть тисячу робочих місць і проіснує 30 років

З 92 га залишилося 37: у Львові допродують землі Сигнівки

У Львові на аукціон виставили 5 га землі

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини