Статус безробітного отримати легше стало, - Уряд

19:37 30 березня 2023 р.

Фото до новини

Новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних і ведення обліку осіб, які шукають роботу, передбачає чотири зміни.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv.com.

На засіданні Кабінету Міністрів України затверджено новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Ним, зокрема, уточнено порядок отримання статусу зареєстрованого безробітного онлайн. Відповідне рішення було ухвалено 30 березня 2023 року.

«Надання статусу безробітного буде і далі проходити у тому числі в електронній формі. Це полегшить процес подачі документів внутрішньо переміщеним особам, особам, які перебувають на тимчасово окупованій території, або на території, на якій ведуться бойові дії. Також спрощується процес реєстрації для людей, які втратили документи, або у яких досі не були розірвані трудові відносини з роботодавцем, який перебуває на території, де ведуться активні бойові дії», - пояснила перший віце-прем’єр-міністр України-міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, передбачає такі зміни:

- затверджено умови надання статусу зареєстрованого безробітного членам добровольчих формувань територіальної громади та перебування їх на обліку під час воєнного стану;

- робоче спілкування безробітного з кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) щодо пошуку роботи прирівнюється до особистого відвідування центру зайнятості;

- затверджені нові критерії роботи, що підходить, у тому числі під час воєнного стану;

- були доповнені підстави припинення реєстрації безробітних щодо перебування за кордоном.

Раніше, Уряд затвердив новий Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, але й нового місця проживання.

Нові правила виплати допомоги з безробіття

На Львівщині є 4 тисячі вакантних робочих місць ,- ЛОЦЗ

Конкурс на одне робоче місце у Львівській області

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини