Нові правила виплати допомоги з безробіття

21:17 29 листопада 2022 р.

Фото до новини

Зі змінами законодавства щодо зайнятості населення, які набули чинності наприкінці жовтня цього року, відбулись зміни у принципах призначень виплат. Зокрема, зміни торкнулись тривалості та розмірів виплати допомоги з безробіття.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Фахівці Львівського центру зайнятості наголошують, що потрібно бути застрахованим, аби отримати допомогу з безробіття. Розмір допомоги визначається у відсотках до середньої заробітної плати громадянина залежно від страхового стажу:

• страховий стаж до 3 років – 50%;

• страховий стаж від 3 до 6 років – 55%;

• страховий стаж від 6 до 12 років – 60%;

• страховий стаж від 12 до 18 років – 65%;

• страховий стаж від 18 до 24 років – 70%;

• страховий стаж від 24 до 30 років  – 75%;

• страховий стаж понад 30 років – 80%.

Також варто зазначити, що незалежно від відсотків, виплата допомоги не буде меншою, ніж мінімальний розмір допомоги з безробіття, який встановлено для цих категорій осіб.

Для громадян, які мають більше ніж 15 років страхового стажу і які протягом цього часу не отримували допомогу з безробіття, під час визначення розміру виплати відсотки до середньої заробітної плати збільшуються на 10 відсоткових пунктів.

У Львівському центру зайнятості мешканцям пояснюють, що під час дії воєнного стану термін виплати допомоги з безробіття тепер не може перевищувати 90 календарних днів. Для осіб, в яких тривалість виплати перевищила цей термін - виплата допомоги припиняється через 30 календарних днів з дня набрання чинності цих змін до законодавства.

Більш детальну інформацію щодо змін у законодавстві з питань зайнятості можна отримати за телефоном (032) 244-59-77 – «гаряча» лінія Львівського МЦЗ.

Довідка

Закон України № 2622-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» набув чинності 29 жовтня 2022 року.

На Львівщині є 4 тисячі вакантних робочих місць ,- ЛОЦЗ

Конкурс на одне робоче місце у Львівській області

926 фірм і компаній Львівщини повідомили про 4,3 тис. вільних робочих місць: ТОР-10

Середня зарплата у Львівській області у квітні зменшилася на 7 тис грн: серед вакансій

Заробітна плата понад 20 тис грн: кому пропонують на Львівщині

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів