Сокальська райрада купила 34 байдарки і переплатила за них майже пів млн грн

15:44 9 жовтня 2020 р.

На торги прийшло ще троє підприємців, двоє з яких пропонували купити байдарки майже вдвічі дешевше, але їх пропозиції відхилили.

Сокальська районна рада уклала угоду на закупівлю байдарок на загальну суму 1,59 млн грн.  Байдарки продасть приватний підприємець з Дніпра Микита Меркулов. Закупівлю здійснили за грантові кошти програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Про це повідомляють на сайті електронних закупівель Prozorro.

Наші гроші. Львів зробили з цього приводу журналістське розслідування.

Районна рада є учасником транскордонної програми в реалізації проєкту «Єднає нас Буг» у партнерстві з гміною Дрогічин (Польща). Проєкт передбачає створення двох  транскордонних байдаркових туристичних маршрутів між Україною, Польщею та Білоруссю, що має «збільшити використання природньої спадщини для розвитку туризму за рахунок розвитку відповідної інфраструктури». Крім туристичних маршрутів тут також планують збудувати три центри байдаркового туризму у Сокалі, Бєліні (Білорусь) та Дрогічині (Польща), що займатимуться промоцією природної спадщини та байдаркового туризму.

Згідно з угодою, Сокальська районна рада придбає у приватного підприємця Меркулова 34 байдарки виробництва ТОВ «Калібр-Профі», офіційним дилером якого він є. Він має поставити 10 одномісних байдарок моделі One-Go! зі спорядженням за 29,97 тис. грн та 24 двомісні байдарки Twin-Go! також зі спорядженням того ж виробника за 53,64 тис. грн.

Проте виробник цих байдарок, як ми довідались в телефонній розмові з представницею ТОВ «Калібр Профі», продає їх за 13,5 тис. грн та 17 тис. грн відповідно. Вартість додаткового спорядження, йдеться про весла, сидіння для байдарок, захисний фартух та рятувальний жилет, складе від 3700 до 5800 тисяч гривень залежно від моделі.

Тобто вартість придбаних байдарок зі спорядженням мала б скласти 17,3 тис. грн за одномісну та 22,8 тис. грн – за двомісну.

Цікаво, що і ще один виробник байдарок в Дніпрі, фірма «Колібрі», який є іншою компанією попри схожу назву, пропонує такі самі ціни.

Фото: скрін сайту «Колібрі»

Нагадаємо, в Сокалі ж їх придбали за 29,97 та 53,64 тис. грн, тобто на одномісних байдарках переплатили по 12,7 тис. грн – загалом 127 тис. грн, а за двомісні – по 30,9 тис. грн, тобто переплата – 309 тис. грн, що в сумі становить 436 тис. грн.

Очільниця організаційно-юридичного відділу Сокальської районної ради Олександра Гринюк не змогла пояснити «Нашим грошам. Львів» таку різницю в ціні. Вона також не змогла пояснити, на яких цінах ґрунтувалась розрахунки очікуваної вартості, адже вона майже повністю співпадає з вартістю угоди.

«Ми орієнтувались на польські ціни, адже не знали, звідки до нас прийдуть учасники, а це має бути якісний товар, тому ціни європейські. Ми купили байдарки з повним спорядженням, та логотипом проекту», – каже вона.

Проте ми перевірили ціни на байдарки на сайтах сусідньої країни і виявили, що ціни не є суттєво вищими – вартість байдарок типу моделей One-Go та Twin-Go, а це нерозбірні пластикові байдарки, коливається від 2,5 тисяч злотих до 2,9 тисяч злотих, що в гривневому еквіваленті становить від 18 до 22 тис. грн. Спорядження купувати треба додатково, але ціни також відповідають українським.

Що більш, за даними найбільшого польського інтернет-аукціону Allegro, дуже популярним є гуртовий продаж байдарок від 10 штук, тоді ціна стартує від 1,5 тис. злотих, приблизно 11 тисяч гривень.

245 тис грн за одноденний форум заплатить "Єврорегіон Карпати-Україна" своїй людині.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу