Сокальська райрада купила 34 байдарки і переплатила за них майже пів млн грн

15:44 9 жовтня 2020 р.

На торги прийшло ще троє підприємців, двоє з яких пропонували купити байдарки майже вдвічі дешевше, але їх пропозиції відхилили.

Сокальська районна рада уклала угоду на закупівлю байдарок на загальну суму 1,59 млн грн.  Байдарки продасть приватний підприємець з Дніпра Микита Меркулов. Закупівлю здійснили за грантові кошти програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Про це повідомляють на сайті електронних закупівель Prozorro.

Наші гроші. Львів зробили з цього приводу журналістське розслідування.

Районна рада є учасником транскордонної програми в реалізації проєкту «Єднає нас Буг» у партнерстві з гміною Дрогічин (Польща). Проєкт передбачає створення двох  транскордонних байдаркових туристичних маршрутів між Україною, Польщею та Білоруссю, що має «збільшити використання природньої спадщини для розвитку туризму за рахунок розвитку відповідної інфраструктури». Крім туристичних маршрутів тут також планують збудувати три центри байдаркового туризму у Сокалі, Бєліні (Білорусь) та Дрогічині (Польща), що займатимуться промоцією природної спадщини та байдаркового туризму.

Згідно з угодою, Сокальська районна рада придбає у приватного підприємця Меркулова 34 байдарки виробництва ТОВ «Калібр-Профі», офіційним дилером якого він є. Він має поставити 10 одномісних байдарок моделі One-Go! зі спорядженням за 29,97 тис. грн та 24 двомісні байдарки Twin-Go! також зі спорядженням того ж виробника за 53,64 тис. грн.

Проте виробник цих байдарок, як ми довідались в телефонній розмові з представницею ТОВ «Калібр Профі», продає їх за 13,5 тис. грн та 17 тис. грн відповідно. Вартість додаткового спорядження, йдеться про весла, сидіння для байдарок, захисний фартух та рятувальний жилет, складе від 3700 до 5800 тисяч гривень залежно від моделі.

Тобто вартість придбаних байдарок зі спорядженням мала б скласти 17,3 тис. грн за одномісну та 22,8 тис. грн – за двомісну.

Цікаво, що і ще один виробник байдарок в Дніпрі, фірма «Колібрі», який є іншою компанією попри схожу назву, пропонує такі самі ціни.

Фото: скрін сайту «Колібрі»

Нагадаємо, в Сокалі ж їх придбали за 29,97 та 53,64 тис. грн, тобто на одномісних байдарках переплатили по 12,7 тис. грн – загалом 127 тис. грн, а за двомісні – по 30,9 тис. грн, тобто переплата – 309 тис. грн, що в сумі становить 436 тис. грн.

Очільниця організаційно-юридичного відділу Сокальської районної ради Олександра Гринюк не змогла пояснити «Нашим грошам. Львів» таку різницю в ціні. Вона також не змогла пояснити, на яких цінах ґрунтувалась розрахунки очікуваної вартості, адже вона майже повністю співпадає з вартістю угоди.

«Ми орієнтувались на польські ціни, адже не знали, звідки до нас прийдуть учасники, а це має бути якісний товар, тому ціни європейські. Ми купили байдарки з повним спорядженням, та логотипом проекту», – каже вона.

Проте ми перевірили ціни на байдарки на сайтах сусідньої країни і виявили, що ціни не є суттєво вищими – вартість байдарок типу моделей One-Go та Twin-Go, а це нерозбірні пластикові байдарки, коливається від 2,5 тисяч злотих до 2,9 тисяч злотих, що в гривневому еквіваленті становить від 18 до 22 тис. грн. Спорядження купувати треба додатково, але ціни також відповідають українським.

Що більш, за даними найбільшого польського інтернет-аукціону Allegro, дуже популярним є гуртовий продаж байдарок від 10 штук, тоді ціна стартує від 1,5 тис. злотих, приблизно 11 тисяч гривень.

245 тис грн за одноденний форум заплатить "Єврорегіон Карпати-Україна" своїй людині.

dailylviv.com

До теми

16:04 16 жовтня 2021 р.

У Дрогобичі майже 2 тисячі осель може залишитися без води і каналізації

На 1 жовтня заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення перед КП “Дрогобичводоканал” становила 16 млн 700 тис. грн. Споживачів, які боргують від 1 тис. грн і більше, налічується 1879.

Рубрика: Економіка

23:07 15 жовтня 2021 р.

СБУ перевірить 23 компанії, які добувають газ і нафту за сумнівними дозволами

Сьогодні Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Службі безпеки України (СБУ) перевірити законність отримання дозволів компаній нафтогазової промисловості.

Рубрика: Економіка

22:22 15 жовтня 2021 р.

Громади тонутимуть у багатомільйонних боргах: у Дрогобичі вимушено підвищують тарифи на теплоенергію

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 15 жовтня 2021 року затверджено новий тариф на газ для КП «Дрогобичтеплоенерго». У зв’язку з різким зростанням вартості природного газу в Україні, тарифи на теплову енергію вимушено піднімають.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу