«Піррова перемога» на Львівщині над данським інвестором | Новини Львова

«Піррова перемога» на Львівщині над данським інвестором

11:18 13 вересня 2019 р.

  • 5

Понад сто мільйонів євро інвестицій з Данії перебазуються з України в Польщу через екологічно-економічну неграмотність групи мешканців кількох сіл Бродівського району, які піддалися на маніпулятивні протести.

Учора на сторінці компанії Eikon Ukraine у Фейсбуці з'явилося повідомлення про те, що проект будівництва норкових ферм у Бродівському районі Львівської області призупинено. За поясненням ситуації довкола декларованої впродовж минулого року багатомільйонної інвестиції з Данії "Щоденний Львів" звернувся до керівника проекту в Україні Володимира Федини. З яких причин зупиняються роботи і на скільки часу? За яких умов проект буде відновлено? Які загальні інвестиції могли бути вкладені на Львівщині?

На ці запитання "ЩЛ" Володимир Федина відповів так: "Інвестор знайшов більш привабливий інвестиційний проект: він придбав чотири великі ферми в Польщі. Зараз вся активність інвестора буде зосереджена на цих нових об’єктах. Для їхнього обслуговування там буде збудовано ще два нові промислові підприємства. Що буде далі з українським проектом – час покаже. Ми перебуваємо на фінальній стадії отримання дозвільних документів і можна сказати, що це - «фінішна пряма». Незважаючи на стан практично повної готовності до початку будівництва, сьогодні проект поставлено на паузу, призупинено фінансування всіх робіт і послуг. Чи буде повне «замороження»? Наразі не можу відповісти.
Наш проект передбачав будівництво звірівницького комплексу: декількох нових ферм згідно зі стандартами ЄС, комбікормового заводу, заводу з первинної обробки хутра. А також - будівництво енергогенеруючих потужностей з відходів виробництва та відновлювальних джерел (біогазовий завод і 6-8 сонячних електростанцій). Загальний бюджет проекту складав близько 180 млн. євро. Податки від операційної діяльності становили би приблизно 50 млн. грн. На всіх підприємствах проекту було би створено орієнтовно 700 нових робочих місць. Уся продукція мала б експортуватися в ЄС, і щорічні валютні надходження були би в межах 40-50 млн. євро. На превеликий жаль, нині таку можливість майже втрачено. Навіть якщо український проект буде відновлено, то лише частково, оскільки частина потужностей уже буде діяти в Польщі".

Володимир Федина у своєму коментарі нічого не сказав про інші можливі впливи на рішення данських інвесторів призупинити проект в Україні і переорієнтувати його на Польщу. Один з головних є відомим з інформаційного простору. Це - протести громадськості проти будівництва норкових ферм, зініційовані як активістами декількох рухів, що називають себе борцями з корупцією і за екологію та права тварин, так і місцевими партійцями ВО "Свобода". Їх не задовільняло навіть те, що діяльність норкових ферм на території Львівської області буде базуватися на використанні стандартів програми WELFUR – найпередовіших вимог з утримання і догляду за хутровими тваринами, затверджених Європейською Комісією 15 січня 2019 року для всіх країн-членів ЄС. Цікаво, що, за даними Державної служби статистики станом на 2019 рік, в Україні зареєстровано загалом 35 юридичних осіб у сфері звірівництва. І з цих 35-ти підприємств тільки 4 – це нові хутрові ферми, створені за останні 8 років. Решта – залишки хутрової галузі, яка функціонувала ще за часів колишнього Радянського Союзу. Але проти старих підприємств, як і проти роздрібної торгівлі хутром в Україні, ніхто не бореться. Найбільший спротив викликає чомусь лише сучасний інвестор, якого у чиїхось інтересах виштовхують за межі України.

Що ж до сусідньої Польщі, то вона в звірівництві посідає друге місце в Європі і третє - у світі, поступаючись лише лідерам: Данії та Китаю. Річна вартість польського експорту норкового хутра становить 2,4 млрд. злотих або близько 600 млн дол. У Польщі діє понад 1100 норкових ферм, на яких вирощують близько 8 мільйонів тварин. Ця галузь створює понад 10 тисяч робочих місць, а ще 40-50 тисяч робочих місць з'являються додатково у пов'язаних з нею секторах. Тож не виключено, що на нових звірофермах у Польщі, придбаних данцями, у майбутньому працюватимуть і мешканці з тих сіл Бродівського району, які повірили агітаторам-популістам боротьби з нлоклвими фермами в Україні.

Якою є реакція місцевої влади на можливу повну втрату данського інвестора, "Щоденний Львів", який неодноразово висвітлював цю інвестиційну тему, розкаже у наступних публікаціях. 

* «Піррова перемога» - сумнівна перемога, яка дістається дуже великою ціною, або перемога, рівносильна поразці. Своїм походженням цей вираз завдячує битві 279 року до н. е. Тоді армія царя Пірра у наступі зламала опір військ супротивника, але втрати були настільки великі, що Пірр зауважив: «Ще одна така перемога - і я залишуся без війська».


Відео: Львівський пресклуб.

dailylviv.com

Коментарі(5)

Володимир

22:47 14 вересня 2019 р.

Відповісти

Ну і СЛАВА БОГУ, що так сталося. Ще подихаємо на Бродівщині чистим повітрям. А ту ферму нехай будують в Брюховицькому лісі. В Брюховичах. Там не далеко від Грибовичів. Один хрен піді Львовм все засрали. Фермою більше, фермою менше - ніхто і не відчує.

Гость

16:24 14 вересня 2019 р.

Відповісти

Просто дивуюсь неграмотним журналістам. Які не розбираються взагалі у темі. Які хоча б зробили запит до зоологів? чим нам загрожує норкова ферма! Навіть не в забрудненні, а в руйнації екосистеми!! Ви уявляєте скільки коштів виділяється на збереження тваринного світу який під загрозою? Ви уявляєте що розвоlять? як пушного звіра не норок, а візонів? Ви маєте уявлення про алеутську хворобу цього виду? А знаєте? що вони тікають і стричиняють епідемію між аборигенних видів тварин? А знаєте? що таке новий хижак на території? Неграмотні і тупі!! Нашим дітям зберегли світ, а вам аби гроші жерти. І байдуже що ті гроші винищать купу живого і доповнять червону книгу новими видами.. Байдуже. Для таких неграмотних і захланних "хоч потоп".

Штефко

20:23 13 вересня 2019 р.

Відповісти

Краще втратити датські мільярди і зберегти екологію. Чому тоді датчани не хочуть в себе на свої землі ферми будувати- бо їм екологія не позволяє а в УКРАЇНІ можна насрати і буде ми вкладаєм в економіку

Львович

16:57 13 вересня 2019 р.

Відповісти

Нічого страшного. Завтра мешканці Бродівського району поїдуть до Польщі працювати на тих самих заводах, і там будуть розказувати що в Україні нема роботи.

Бродівчанин

18:57 13 вересня 2019 р.

Відповісти

А чому тоді львів'яни не хочуть в себе цинкового заводу у Винниках, та сміттєпереробного на Знесінні, пікетують проти будівництва? Вас також запевняють, що все відповідає стандартам ЄС, екологія не постраждає, багато робочих місць, але ви не вірите львівській владі. Нічого страшного. Завтра мешканці Львова поїдуть до Польщі працювати на тих самих заводах, і там будуть розказувати що в Україні нема роботи.

До теми

20:55 6 липня 2020 р.

Власників земельних паїв змусять платити по 6 тисяч гривень річного податку

Новий законопроєкт № 3131 щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції, підготований понад 30-ма народними депутатами фракції правлячої партії "Слуга народу" та кількома з групи "Довіра". Цю ініціативу підтримує великий агробізнес.

Рубрика: Економіка

15:11 6 липня 2020 р.

Міський голова Львова ремонтує вулицю Личаківську разом з мером Одеси Трухановим і екстестем Абрамовича

Капітальний ремонт вул. Личаківської: наприкінці серпня вулицю можуть відкрити для проїзду транспорту, повідомляє ЛКП «Львівавтодор». Виконує роботи ТзОВ «Автомагістраль-Південь» з Одеси.

Рубрика: Економіка

09:12 5 липня 2020 р.

Гроші для постраждалих від стихії вже у Львові

3 липня 2020 року Казначейством перераховано 754 млн грн для здійснення першочергових (невідкладних заходів), на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, яка виникла у червні на територіях Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей.

Рубрика: Економіка