Пенсіонер поскаржився на Львівгаз у НКРЕКП за вигаданий борг - їде перевірка з Києва

19:52 20 січня 2021 р.

Фото до новини

Після взяття лічильника на повірку компанія донарахувала пенсіонерові понад 12 тис. м3 нібито спожитого газу на суму 117,4 тис. грн.


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у галузях енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) здійснить виїзну перевірку найбільшої газорозподільчої компанії Львівщини – АТ «Львівгаз». Рішення про її проведення ухвалили на засіданні комісії 20 січня.

Про це розповідає Zaxid.net пише DailyLviv

До НКРЕКП наприкінці 2020 року надійшли дві скарги від жителів Львівської області про порушення «Львівгазом» вимог законодавства та чинної ліцензії на розподіл природного газу. Один зі скаржників – пенсіонер Богдан Пристаюк із села Підгірці Стрийського району, якому нарахували 117,4 тис. грн боргу через нібито несанкціоноване втручання в роботу лічильника.

У чоловіка в хаті стояв старий газовий лічильник, який фахівці «Львівгазу» забрали на повірку. Як розповідав син пенсіонера Володимир Пристаюк в коментарі Expres.online, спочатку перевіряльники склали акт про те, що прилад обліку перебуває у справному стані. Але за місяць «Львівгаз» повідомив їм, що раптово було виявлено відсутність нижньої частини заводської пломби, отже це означає, що було заборонене законом втручання в роботу лічильника. Опісля компанія донарахувала пенсіонерові понад 12 тис. м3 нібито спожитого газу на суму 117,4 тис. грн. Також Володимир Пристаюк стверджував, що на родину чинили тиск із вимогами сплатити борг, з яким вони не були згодні.

Через такі дії «Львівгазу» Богдан Пристаюк написав скаргу до НКРЕКП, де вказав, що вважає незаконним донарахування газу на 117,4 тис. грн, оскільки інспектори компанії кілька років не проводили повірки його лічильника, хоча були повинні робити це відповідно до законодавства. НКРЕКП стала на бік скаржника та вказала на відсутність підстав для нарахування необлікованих кубометрів газу. Комісія зобов’язала «Львівгаз» врегулювати конфлікт, однак газорозподільна компанія вимог не виконала і не скасувала боргу.

Через це споживач у листопаді 2020 року написав нову скаргу до Нацкомісії, за підсумком її розгляду НКРЕКП ухвалила рішення про проведення виїзної перевірки львівської компанії.

Про конфлікт із «Львівгазом» другого скаржника – Н.І. Войціховської – інформації у відкритих джерелах наразі немає.

Нагадаємо, акціонерне товариство «Львівгаз» є природним монополістом у Львівській області та контролює понад 50% газопроводів. Воно належить до групи компаній, об’єднаних під брендом «Регіональна газова компанія» українського мільярдера Дмитра Фірташа.

Підприємство займається підключенням та відключенням природного газу різним споживачам, приймає показники лічильників, робить їхню повірку, забезпечує якість і тиск газу, реагує на аварійні виклики, усуває аварії тощо.

Раніше «Львівгаз» просив НКРЕКП підвищити йому тариф на доставку газу на 2021 рік вчетверо, проте комісія затвердила компанії тариф, у 1,7 раза вищий від чинного 2020 року.

Наприкінці 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував «Львівгаз» на 13 млн грн через донарахування побутовим споживачам плати за газ, що була вищою за показники лічильників. Компанія відмовилася сплачувати штраф та подала до суду, наразі цю справу розглядають в апеляції.

НКРЕКП проведе позапланову виїзну перевірку АТ Львівгаз за зверненнями двох мешканців

Нафтогаз підтвердив, що його клієнти матимуть чотири ціни: від 4,73 грн до 6,99 грн за кубометр газу

Нафтогаз України постачатиме газ усім споживачам, яким відмовлять регіональні газові компанії

П'ять способів перешкодити споживачам газу перейти до нового постачальника

У Львівгазі може з'явитися тимчасова адміністрація

Львівгаз хоче, щоб за доставку газу абонент доплачував шостий-сьомий кубометр

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів