Обвал будинку у центрі Львова: 10-річне листування мешканців з мерією

10:47 3 вересня 2022 р.

Фото до новини

Уночі 26 серпня у Львові стався обвал частини будинку на проспекті Свободи, 23. За цим фактом порушена кримінальна справа.

Уночі 26 серпня у Львові стався обвал частини будинку на проспекті Свободи, 23, повідомляв Dailylviv.com

"Ймовірною причиною обвалу є виконання ремонтних робіт у сусідньому будинку на пр. Свободи, 21 ТзОВ «Фрідом Авеню», - заявила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, не згадуючи публічно про те, що їй була відома історія руйнування цієї будівлі ще з 2012-го року. - Якщо це так, то відшкодувати збитки та відновити будинок має ця компанія. Дозвіл на виконання ремонтних робіт їм виданий Державною інспекцією архітектури і містобудування м.Києва, від 17.05.2021 р. Зараз на місці обвалу тривають слідчі дії, там працюють правоохоронці, працівники ДСНС і проектанти".

Версію про вину Державної інспекції архітектури і містобудування м.Києва підхопив також заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, який зробив з цього приводу допис у ФБ: " У Львові у ніч на п’ятницю обвалився будинок у центрі міста. Зруйновані три квартири, два нежитлові приміщення. На щастя, обійшлося без людських жертв, усіх мешканців встигли вивести з будинку. 

І хоча остаточних висновків ще нема. Але є встановлений факт - у подвір’ї сусіднього будинку проводили будівельні роботи. Зі слів мешканців, будівельники знімали стіну, яка була дотична до їхнього будинку і була йому опорою. Це могло зменшили несучу здатність будівлі і призвести до обвалу. 

Хочу пояснити і наголосити: більш ніж пів року, як міста позбавили повноважень проводити перевірки на будівельних майданчиках. Міська ДАБК не може ні штрафувати, ні бодай вказати забудовникові на порушення. Ба більше, так звана містобудівна реформа (законопроект №5655), яку активно готують нам законотворці, і не передбачає повернення цих повноважень, а ще – тотальне спрощення в отриманні дозволів на будівництво та здачу в експлуатацію. Як результат можемо отримати десятки таких випадків. Невже нам не досить тих руйнувань, які своїми ракетами і обстрілами завдає ворог? 

Нічний обвал будинку – це насправді перша ластівка. На жаль, я у цьому переконаний. Півроку без перевірок – і вже маємо результат. Таких трагедій буде в рази більше. 

Тому закликаю уряд повернути містам змогу контролювати забудовників – відновити повноваження міських ДАБК проводити перевірки. Відповідні листи скеровуємо до уряду. Дуже сподіваємося на швидку реакцію".

Вочевидь, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк не встигла за 10 років співпраці у міській раді розповісти заступнику міського голови Львова з містобудування Любомиру Зубачу про те, що їй добре відома історія руйнування будинку на проспекті Свободи, 23. Ще з 2012-го року, коли у Львівської міської ради були всі повноваження проводити перевірки на будівельних майданчиках. Спочатку почав розвалюватися прилеглий будинок на проспекті Свободи, 19-21.

Dailylviv.com стало відомо від мешканців будинку на проспекті Свободи, 23, що в матеріалах кримінальної справи, яку розпочала поліція за фактом обвалу, є безрезультатне листування між мешканцями і місцевою владою, яке подано нижче на світлинах. Перший лист датований 2012-м роком, а останній - через 10 літ - за день до обвалу. 

У Львові повідомили про причини обвалу будинку в центрі міста і повторну загрозу (відео)

У Львові внаслідок сильного вітру в будинку обвалилася стіна

У Львові обвалилася стіни новобудови

Обвал будинку в зоні ЮНЕСКО Львова. Рятувальники виставили відео

У Львові обвалилася стіни новобудови

Хроніка обвалів у Львові:

20 лютого 2022 року у будинку на вул. Ставропігійській, 5 стався обвал сходової клітки.

19 липня 2021 року у житловому будинку на вул. Руська, 8 стався обвал стіни.

1 липня 2020 року у приватній будівлі на вул. Дашкевича, 29 стався обвал стіни. 

21 жовтня 2021 року у будинку на вул. О. Степанівни, 32 стався обвал бокової стіни горища.

22 грудня 2017 року на вул. І. Франка, 111 у внутрішньому подвір’ї житлового будинку обвалилась частина підпірної стінки заввишки 5 м.

За ухвалою сесії Львівської міської ради від 23 липня 1998 року було доручено виконавчому комітету ЛМР здійснити на конкурсних засадах продаж аварійних житлових будинків, що загрожують обвалом, за адресами: пл.Соборна, 14, вул.Театральна, 16, вул. Городоцька, 25, вул. Палія, 15, вул.Січових Стрільців, 2.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини