Світло 5-6 годин на день: обленерго мають мінімізувати нерівномірне вимкнення, - Шмигаль

17:41 29 листопада 2022 р.

Фото до новини

Попри постійні обстріли української енергосистеми, вона залишається цілісною. Заживлені всі регіони України, окрім Херсонської області, де територія щільно замінована та є дуже суттєві пошкодження.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 29 листопада, пише Dailylviv.com

За його словами, наразі виробництво електроенергії в країні покриває 70% від потреб у споживанні, а 30% — дефіцит, який корегується обмеженнями споживання. Денис Шмигаль відзначив, що «Укренерго» доводить до обленерго обсяги споживання, які можна поставити в той чи інший регіон від електростанцій. Далі вже обленерго визначають — кого вони вимкнуть, щоб дотримуватися встановлених лімітів.

«Зараз перед обленерго стоїть два завдання: не перевищувати надані НЕК «Укренерго» ліміти, адже саме через це доводиться застосовувати екстрені відключення. І по-друге, мінімізувати нерівномірне відключення споживачів. Що саме мається на увазі — не допустимо, щоб в одних будинках світла не було по 20-30, а інколи 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості», — наголосив Прем’єр-міністр.

Очільник уряду закликав місцеву владу долучитися до комунікації та пояснити людям, чому деякі будинки не відключають, з яких причин, з якими об’єктами критичної інфраструктури вони пов’язані.

«Так, ситуація складна, є дефіцит. Але при дефіциті в системі в 30%, витратах мережі та першочерговому заживленні критичної інфраструктури, для населення в кожній області залишається 50-60% на покриття потреб», — зауважив Денис Шмигаль.

За його словами, цього достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб у людей вмикали світло принаймні на 5-6 годин на день.

США допоможуть відновлювати потужності української енергосистеми

Канада надала Україні $10 млн на закупівлю генераторів

Шмигаль повідомив, скільки генераторів щодня українці завозять з-за кордону

У Львові повертатимуть мешканцям до 30 тис грн вартості генераторів: які документи подати у ЦНАП

G7 підтримає Україну взимку. Ми не дамо людям померти від голоду і холоду, - голова МЗС Німеччини

Теплові пушки, генератори: Козицький розповів, як грітиметься Львівщина у разі ракетних ударів

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини