23:22 4 лютого 2024 р.
Інші заводи з часом планують припинити роботу, тому що новий завод закриє всі потреби.
Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, пише DailyLviv.com.
Як зазначив мер, у Трускавці почнуть будувати новий завод мінеральних вод.
"Це довготривала історія. У нас працювали і працюють кілька заводів мінеральних вод, десь приблизно рік тому їх купила одна юридична особа. Заводи почали більш агресивно себе позиціювати на ринку – як представник однієї торгової марки «Трускавецька». Бо досі вони між собою конкурували, це було проблемою.
Читайте також: Чия Нафтуся? У Трускавці вимагають повернути свердловини від приватників у комунальну власність (відео)
Але потужностей цих заводів наразі вже не вистачає. Власник розробив бізнес-план, бо треба розширюватися, але території заводів цьому не сприяють. Потрібно будувати новий великий завод, власник знайшов приватну земельну ділянку й викупив її. Наприкінці минулого року було багато дискусій у депутатському корпусі і на сесії ухвалили рішення про початок процедури зміни генерального плану міста в частині розроблення документації і створення екологічного технопарку площею 25 гектарів, де будуватиметься завод. Уже проведені геодезичні роботи і є розуміння, яке навантаження можна проводити на ґрунти. Розроблення проєкту замовлено німецькій архітектурній компанії, що працювала для різних світових брендів, таких як «Coca-Cola». Тобто в цієї компанії є великий досвід", — розповів мер.
За словами Андрія Кульчинського, власник невипадково обрав німецького проєктанта, бо в німців — загострене відчуття екології. Для замовника було важливо, щоби все, що будуватиметься, чітко відповідало європейським екологічним нормам. Якщо все буде добре, то в цьому році можуть почати будівництво заводу. За словами інвесторів, вкладення становлять майже 35 мільйонів євро.
Читайте також: У Трускавці мінеральна вода подорожчає втричі
Інвестор — товариство з обмеженою відповідальністю, яке налічує кілька власників, резидентів і нерезидентів, з українськими та іноземними грошима.
"Інші заводи з часом планують припинити роботу, тому що новий завод закриє всі потреби. Вони, можливо, будуть перепрофільовані.
На сьогодні в різні бюджети ці два заводи мінеральних вод сплатили приблизно 50 мільйонів гривень за 2023 рік. А після введення в експлуатацію нового заводу за цінами 2023-го очікується збільшення цієї суми втричі.
На заводі самі лінії будуть автоматизовані. Але в сфері промоції і реклами, укладання логістичних угод працюватиме набагато більше людей. Тобто сотні робітників офіційно отримуватимуть високі зарплати на підприємстві, зареєстрованому в Трускавці.
Ну, і це є іміджевий проєкт для Трускавця. Ця вода дуже серйозно конкуруватиме на українському і, сподіваюсь, європейському ринках. Тому що трускавецька марка вже відома в Польщі й загалом має всі шанси зайти на ринок у Східну Європу", - наголосив мер.