На першій лінії Піскових озер у Львові під приватну забудову продають ділянку за $600 тисяч
21:08 28 березня 2025 р.
10 сотих рекламують як ідеальне місце для будівництва.
Оголошення про продаж розмістив у Facebook АН Новий Дім, пише DailyLviv.com.
"Продається земельна ділянка у Львові на 1-й лінії Алтайських (Піскових) озер.
Локація: Франківський район, вул. Рудницького
Площа: 10 соток
Ціна: 595 000 $
Читайте також: Хто вкрав Винниківське озеро: правозахисники й громада звинувачують Григорія Козловського та місцеві органи влади
Основні переваги:
престижний район;
ділянка виходить безпосередньо в парк на Піскові озера;
ідеальне місце для будівництва;
чудове транспортне сполучення – до центру Львова лише 10 хвилин автомобілем", - йдеться в оголошенні.
Нагадаємо, торік львів'яни скаржилися на зменшення Піскових озер після їхнього очищення, яке провадило управління екології Львівської міськради.
Додамо, озеро на вулиці Замарстинівській, яке осушили, обіцяють відновити.
Читайте також: ЛМР віддала озеро у Львові під житлову забудову
Довідка
Піскові Озера (до 1990-х — Алтайські Озера) — невеликий парк у Франківському районі міста Львова.
Розташований при вулиці Гординських (між вулицями Євгена Коновальця, Академіка Степана Рудницького, Генерала Чупринки) та Гординських, у престижній місцевості Новий Світ (На Байках).
Загальна площа 5,8 га, площа водного дзеркала — 1,8 га (2 озера). Основна функція парку — рекреаційна. Це місце відпочинку мешканців мікрорайону з населенням близько 15 тисяч осіб.
Парк був облаштований у 1950-х роках на місці зруйнованого ландшафту — колишніх кар'єрів з видобутку піску фабрики родини Франців. Озера утворилися через просочування води на дно піщаної виїмки. В середині ХХ століття на місці парку було сміттєзвалище. У радянський період озера називалися Алтайськими, під час перейменувань на початку 1990-х років були названі Пісковими.
У 1989 році СКБ Львівського лісотехнічного інституту розробило проєкт комплексної реконструкції і доброустрою, проте він не був до кінця реалізований. Доріжково-стежкова мережа розроблена відповідно до входів у парк — з боку вулиць Євгена Коновальця та Генерала Чупринки. Доріжки заасфальтовані, а стежки вкриті товченою цеглою. Входи у парк не оформлені вхідними архітектурними елементами (арками).
Основу насаджень парку становлять ясен звичайний та ясен американський, а також гостролистий клен та клен-явір. Інші породи дерев: черемха звичайна, клен ясенелистий, клен сріблястий, біла акація, каштан кінський, черешня, алича, кедри, сосни, верби, туї, семерики, берези, тополі і модрина. З підліску та узліссях ростуть чагарники: бузина чорна, глід, бирючина, шипшина звичайна та інші. У парку є спортивний і дитячий майданчики.
Піскові озера згадані у пісні вокальної формації "Піккардійська терція" "Старенький трамвай»: "Я згадаю прохолодних озер блакить, куди їздив колись старенький трамвай".
Автор пісні Олександр Шевченко з цього приводу сказав: "Це пісня про Алтайські озера".
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook