Хто вкрав Винниківське озеро: правозахисники й громада звинувачують Григорія Козловського та місцеві органи влади

13:39 21 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Озера вже немає: воду у ньому спустили, ліс поблизу вирубують, ділянку обгородили. Бізнемен і депутат ЛМР Григорій Козловський будує тут «Академію футболу», в якій обіцяє навчати дітей із малозабезпечених родин. Але за цими шляхетними заявами ховається банальна крадіжка Винниківського озера і прилеглих до нього лісових територій.


Відео: Львівський пресклуб

Про це повідомили учасники пресконференції «Винниківське (0)зеро» у Львівському преклубі, пише Dailylviv.

Софія Шутяк, провідна юрисконсультка МБО «Екологія-Право-Людина», продемонструвала слайди з карт Гугл, на яких видно – вода в озері спущена, будівництво йде повним ходом. Але на землях рекреаційного призначення не можна проводити будівельні роботи: ця ділянка є суспільною власністю і, за законом, не може бути передана у приватні руки.

- З Держгеокадастру ми отримали відповідь, що ТзОВ «Академія футболу» Григорія Козловського внесла зміни у кведи, і сьогодні це вже освітній заклад, який веде будівництво. Але ми можемо констатувати порушення «Лісового кодексу», зокрема норми «Користування лісовими територіями", а також «Земельного кодексу України» і ще низки законів, - констатувала вона.

За словами громадської активістки Надії Кальмук, жителі звертались за поясненнями і зі скаргами до мера Винників, до ЛОДА, обласної прокуратури, Держгеокадастру. Але їхніми зверненнями знехтували.

- Чомусь ми, прості люди, вивчили закони і бачимо порушення. А чиновники, які працюють у контролюючих структурах, – ні. Виглядає так, що прийшов хлопець з великими грошими, купив мера, депутатів, голову ЛОДА, поліцію, а ми залишились ні з чим. Багато людей втратили надію  врятувати озеро - і опустили руки. Але залишилися активісти, які не здаються. І ми будемо боротись до кінця, - наголосила вона.

Надія Кальмук також розповіла про випадок, коли до активістів, які зібрались біля озера, приїхала поліція і журналісти з телебачення. Але спритний бізнесмен зумів скласти власну «картинку» і перекрутити ситуацію на свою користь:

- Прийшли «тітушки» пана Козловського, які назвались на відеокамеру жителями Винників. І вони розповідали, як підтримують його, яку гарну справу він робить. Громаду обдурили, - зазначила активістка.

Наталя Підлісна, учасниця ініціативної групи зі захисту Винниківського озера від забудови, розповіла, що масове вирубування лісу на цій території, де будують ще й лижну трасу, почали в часи карантину.

- У березні, коли людям заборонили відвідувати ліс через суровий карантин, вони скористалися ситуацією, – пояснила вона. – Вони зазіхнули на набагато більшу територію, ніж ту, яку спочатку позначили стрічками на деревах. Людей позбавили дороги – її загородили, а нам залишили стежку. У мене є запитання до Олега Синютки, який, перебуваючи на посаді голови ЛОДА, підписував дозвільні документи і став першим співучасником цього злочину. Ми запрошували його на нинішню пресконференцію, але як народний депутат він перебуває нині у Києві на засіданні ВР, тому каже, що не зміг, – пояснила вона.

За словами активістки, Григорій Козловський провадить величезну рекламну кампанію у соцмережах, задурюючи людям голови і приховуючи, що насправді тут відбувається.

- Він все подає в гарній обгортці. І жителі Винників розділились у цьому питанні: одні його підтримують, бо сподіваються, що їхні діти гратимуть у футбол, братимуть участь у престижних турнірах. Інші - обурюються, але не вірять, що можуть врятувати озеро. А хтось не здається, - сказала вона.  

Захисниця озера Соломія Максимович не сумнівається, що влада захищає інтереси місцевих олігархів, які прикриваються благими намірами.

- Інвестор Григорій Козловський каже, що робить для дітей із малозабезпечених сімей добру справу. Але гелікоптерні майданчики і ресторани – навряд чи це все є для незаможних діток… Було зроблено масу маніпуляцій, щоб обманути громаду, - наголосила вона.

Більш, ніж дивну поведінку контролюючих органів стосовно Винниківського озера і лісових територій зауважує також Леся Мельник, юристка, помічниця-консультантка народної депутатки України Наталії Піпи. Ось що вона розповіла:  

- За більше, ніж півроку, ми звернулися із близько 25-ма депутатськими зверненнями і запитами у Винниківську міську раду, Львівську обласну державну адміністрацію, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Львівській області, головне управління Держгеокадастру у Львівській області, органи Державної екологічної інспекції України, Державного водного агентства України та, звісно, в органи прокуратури України - Генеральну та Львівську обласну. Станом на сьогодні всі отримані нами відписки зводяться або до перекидання органами між собою наших звернень “відповідно до компетенції”, або до повідомлень про “невстановлення порушень”. Ми побували на особистому прийомі у колишньої прокурорки Львівщини Ірини Діденко. Це було ще в червні. На той час нам було надано інформацію, що в кримінальній площині прокуратура області поки що не бачить, з чим можна працювати. Щодо цивільної частини, тобто чи є підстави для вступу прокуратури у процес захисту інтересів держави через бездіяльність компетентних органів, то працівники обласної прокуратури ще опрацьовували інформацію. У серпні у відповідь на наші звернення від компетентних органів ми отримали багато нової інформації, у зв’язку з чим знову звернулися, з письмовим зверненням, до Ірини Діденко. Буквально перед припиненням її роботи у прокуратурі області ми отримали відповідь, що наше звернення перескероване в компетентні органи відповідно до розподілу між ними повноважень. Позиція нового керівника Львівської обласної прокуратури нам поки що не відома. Нещодавно з посиланням на останню відписку Ірини Діденко ми звернулися з депутатським зверненням вже до нього. Реакції очікуємо.

Не лише активісти, а й представники органів влади мають включатися до захисту Винниківського озера та лісу, наголосив Анатолій Павелко, еколог, юрист ГО «Бюро екологічних розслідувань»:

- Найпершою тут має бути влада. Якщо вона не впорується, то має піти геть або під час виборів, або шляхом народного бунту. Сьогодні ми не бачимо волі державних і місцевих контролюючих органів виправити ситуацію. Ми спостерігаємо, як під приватні інтереси, підкріплені величезними грошима, потрапило Винниківське озеро. Всі органи влади почали вкрай терміново приймати рішення на догоду бізнесменам, попри інтереси громади. У нас було озеро, яким користувались люди. А буде об’єкт із приватним басейном зовсім незрозумілого призначення і невідомо для кого. На Львівщині таких водойм є вкрай мало. Дуже сумніваюсь, що люди матимуть доступ до Винниківського озера.

Анатолій Павелко закликав членів громади не бути байдужими, активніше боротись за свої права і відстояти озеро та лісову територію.  

- Цей проєкт повинен мобілізувати громадян. Активістів, які виходять на вулицю, має бути більше. Адже ми дихаємо повітрям, яке дає ліс, а не гарними картинками у  соцмережах від пана а Козловського. Громада повинна захистити свої права, – підсумував він.  

У Винниках вирубують "ліс Синютки"

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів