На околиці Сколе за 7 млн грн спорудять тимчасові прихистки для туристів

18:12 2 лютого 2021 р.

Фото до новини

На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», на околиці міста Сколе, у межах пілотного проєкту за програмою «Розвиток туризму» спорудять комплекс із 8 будиночків-глемпів. Проєкт реалізовують в межах програми секторальної підтримки ЄС.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

Керівниця управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталя Табака пояснює, що такі форми засобів тимчасового розміщення для туристів, як глемпінг, – популярний серед активних туристів та є дружнім до природи, що дуже важливо в умовах сталості розвитку туризму в Карпатах. Реалізація цього проекту додасть Львівщині конкурентних переваг у трендовому напрямку відпочинку "OUTDOOR".

«Глемпи-шатра або сфери легко монтуються. Для їх зведення не потрібно робити капітального втручання в навколишнє середовище. Тут фокус на дружньому ставленні до природи. Тобто робити зупинки на ночівлю максимально близько до природи і, в той же час, забезпечувати рівень комфорту, максимально схожий до апартаментів чи готелю», - акцентує Наталя Табака.

У програмі секторальної підтримки йдеться про адміністративну споруду й 8 житлових будиночків-глемпів. Кожен з них буде розрахований на поселення 4-6 осіб. Як ймовірну локацію для розташуванняглемпінгу розглядають початок туристичного маршруту на гору Параска.

«Попереду тендер і визначення фірми-підрядника, яка, власне, займатиметься встановленням глемпів, – пояснює Ірина Луцюк, програмний директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». – Проект має бути реалізований упродовж двох років».

Паралельно з Львівщиною комплекси глемпінгів встановлять і в національних парках Донецької, Івано-Франківської й Закарпатської областей. На проект загалом передбачено 28,8 млн грн, відтак на кожен комплекс припадає приблизно 7,2 млн грн.

А керівниця управління туризму та курортів ОДА відзначає й те, що туристичний магніт України, який презентує Львівщину – НПП «Сколівські Бескиди», де розташують комплекс, активно розвиває рекреаційну та туристичну інфраструктуру.

«Зокрема у 2020 році облаштували паркінгом та інформаційним центром стартову локацію маршруту на гору Параска, – перераховує Наталя Табака. – Впроваджено GPS-навігацію 19 маршрутів. Загалом активна діяльність з проектного менеджменту нацпарку та покращення сервісів для гостей робить «Сколівські Бескиди» більш конкурентними та комфортними».

У Львівській області є приватні глемпінги, зокрема в селах Орявчик та Долинівка у південній частині того ж Стрийського району.

Центр байдаркового туризму на Львівщині не збудували, але за байдарки переплатили майже пів млн грн

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів