Магазини у Польщі перед Великоднем зачинять через страйки

21:10 29 лютого 2024 р.

Фото до новини

До протесту мають приєднатися всі працівники торгівельної мережі Biedronka, а також Kaufland.

Про це розповідає Strefa Biznesu, пише DailyLviv.com.

Працівники одного з найбільших у Польщі дискаунтерів Biedronka до 6 березня збирають підписи під петицією, в якій вимагають покращення умов праці та підвищення заробітної плати. Вони погрожують паралізувати роботу магазинів і провести страйк.

Читайте такожПольські фермери блокуватимуть склади «Biedronka» через продаж українських продуктів

Представники робочого комітету, яких цитує Dziennik Gazeta Prawna, до 6 березня збирають підписи під петицією до керівництва мережі.

Працівники Biedronka вимагають, насамперед, підвищення колективної зарплати. Також вони хочуть додаткових бонусів для працівників м'ясного цеху та загального збільшення штату окремих посад. 

У січні 2024 року Biedronka похвалилася підвищенням зарплати для всіх співробітників. Надбавки для касирів мали становити понад 500 злотих брутто, але працівники пояснюють, що це замало, оскільки їхні зарплати все ще близькі до найнижчої зарплати в країні. Тому до протесту мають приєднатися всі працівники.

Натомість керівництво мережі погрожує працівникам звільненням, якщо вони не відмовляться від участі в акції. Також їм заборонили вступати до профспілок, повідомляють профспілки.

Працівники та профспілки не виключають колективного спору з роботодавцем, що створює реальну загрозу страйку, який торкнеться багатьох. Dziennik Gazeta Prawna повідомляє, що Biedronka відмовляється коментувати це питання, поки правління не отримає петицію. 

Читайте такожНайбільше українців у Польщі взяла на роботу торговельна мережа Biedronka

Подібні вимоги мають і працівники мережі Kaufland. Вони також вимагають підвищення заробітної плати на рівні, який відповідає підвищенню заробітної плати в інших країнах цієї групи.

У конкурентоспроможній мережі Lidl Polska, яка входить до групи Schwarz (як і Kaufland Polska Markety), відбулося підвищення зарплати, а також діє система стажування, яка дозволяє працівникам мати більший стаж роботи. заробити до 6000 злотих брутто, пише DGP.

Працівники мережі Kaufland не виключають паралічу магазинів саме перед Великоднем. Тут загроза ще більш реальна, оскільки вперше вимоги працівників дійшли до правління компанії наприкінці 2023 року. 

Подібна акція вже відбулася в Kaufland. У новорічну ніч працівники не виконували своїх обов’язків протягом двох годин. Наразі також вимагають підвищення зарплат щонайменше на 500 злотих.

Читайте такожУ Польщі скоротять термін легального перебування для українців

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів