Львівгаз став збитковим і прогнозує своє банкрутство: 800 тис клієнтів Львівщини можуть перейти до Нафтогазу

20:34 15 січня 2021 р.

Фото до новини

Різке зростання цін на газ, який АТ «Львівгаз» купує для технологічних потреб за тарифні кошти, призвело до отримання збитків за підсумками 2020 року.

З початку цього року зростання цін на газ пришвидшилось, тому нові тарифи також не покривають всіх обґрунтованих витрат Оператора ГРМ. Така хронічна збитковість дестабілізує діяльність газорозподільної компанії, яка забезпечує газом понад 800 тис клієнтів Львівщини.

Про це повідомляє АТ "Львівгаз", пише DailyLviv.

АТ «Львівгаз» майже 40% від отриманих тарифних коштів направляє на закупівлю обсягів газу для технологічних потреб. Впродовж другого півріччя 2020 року ціна на газ зросла на 54%. У той час як в минулорічному тарифі на розподіл його вартість була на третину нижчою. За рахунок суттєвої різниці в ціні газу та вартістю газу, закладеною в тарифі АТ «Львівгаз», компанія за підсумками 2020 року отримала збитки в сумі 295 млн. грн.

Аналогічна ситуація склалася і з тарифами на розподіл, встановленими на 2021 рік. У зв’язку з різким здорожчанням природного газу на ринку на початку року діючий з 1 січня 2021 року тариф на розподіл уже не покриває всіх економічно обґрунтованих витрат на придбання технологічного газу для АТ «Львівгаз».

Зокрема, в тарифі на розподіл на 2021 рік вартість технологічного газу встановлена на рівні 5 800 грн/тис куб м. За результатами ж торгів на європейському хабі TTF вартість січневого газу вже складає 9 650 грн/тис куб. м. АТ «Львівгаз» не змогло придбати газ на Українській енергетичній біржі. Компанія двічі, 29 та 30 грудня 2020 року, оголошувала торги з метою закупівлі технологічного газу, але так і не змогла придбати ресурс за передбачені в тарифі кошти.

У тексті Меморандуму з МВФ, що підписаний президентом та прем’єр-міністром, зазначено, що тарифи на розподіл мають покривати всі витрати Операторів ГРМ. Наслідками невиконання Меморандуму з МВФ стануть зростання ризиків дестабілізації газопостачання споживачів області, розбалансування на рівні Операторів ГРМ та доведення підприємств галузі до дефолту вже у першому півріччі 2021 року.

Нагадаємо, що за підсумками 2019 року Львівгаз був третій за дохідністю у групі компаній Фірташа.

Антимонопольний комітет України вбачає ознаки домінування групи РГК на ринку природного газу (до цієї групи Дмитра Фірташа належить і АТ "Львівгаз"). Дії цієї групи, а саме в них ціни на газ найвищі серед усіх постачальників, ретельно вивчаються Комітетом. Голова АМКУ Ольга Піщанська доручила регіональним відділенням Комітету провести поглиблене дослідження ринку постачання природного газу на предмет дотримання суб’єктами ринку природного газу та органами влади вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Якою ж буде доля понад 800 тис клієнтів міста Львова і області, якщо АТ "Львівгаз", збанкрутує? Вони, швидше за все, стануть клієнтами ГК "Нафтогаз України" - постачальника "останньої надії", яким визначив його Кабінет Міністрів. Адже АТ "Львівгаз" (який транспортує газ) на 100% заснувало ТОВ "Львівгаз збут" (який продає газ). Таким чином дві компанії фактично мають одну кишеню свого реального власника. 

Нафтогаз зробить банкрутом Львівгаз збут, якщо той не зменшить ціну на газ для населення, - екскерівник Львівгазу

Між Фірташем і Коломойським: як побутовому споживачеві вибрати постачальника газу з найменшими ризиками (відео)

Як безболісно змінити газопостачальника і чи варто це робити?

Незаконні затримання споживача від переходу до іншого газопостачальника, на які треба скаржитися в НКРЕКП (скарга)

Теплота згоряння газу або його якість у Львівській області - одна з найнижчих в Україні, - Оператор ГТС України

З 1 квітня газопостачання Нафтогаз України можна буде оформити майже у кожному населеному пункті

Cукупна ціна газу для споживача стане 9,99 грн, - нардеп

Львівгаз хоче, щоб за доставку газу абонент доплачував шостий-сьомий кубометр

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів