Львів визначив, скільки платитиме мешканцям будинків, у які влучила ракета (відео)

15:59 14 липня 2023 р.

Фото до новини

Мешканці 4 найбільш зруйнованих ракетними обстрілами, що трапились 6 липня, будинків на вул. Стрийській отримають від міста компенсацію на оренду житла.


Відео: ЛМР

А мешканці ще 13 будинків цього кварталу отримають одноразову матеріальну допомогу для заміни вхідних дверей. Відповідні рішення про порядок надання цих допомог затвердив сьогодні, 14 липня, виконавчий комітет міськради.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com

Відповідно до рішення виконкому, мешканці, у квартирах яких вибуховою хвилею вибито двері, і вони їх замінили, отримають одноразову компенсацію у розмірі 8 тис. грн за одні двері.

А мешканці найбільш зруйнованих будинків на вул. Стрийській -  №№ 62, 64, 66, 68, отримуватимуть щомісячну компенсацію для оренди житла – 10 тис. грн, 12 тис. грн або 15 тис. грн – відповідно до кількості кімнат у квартирах, які зруйновані. Такі суми були затверджені відповідно до цінової довідки Львівської торгово-промислової палати. Допомогу для тимчасової оренди квартир люди отримуватимуть доти, поки зруйновані будинки не будуть відбудовані.

«Сьогодні виконком затвердив механізм надання одноразової матеріальної допомоги для  мешканців будинків, які зазнали ураження під час ракетного обстрілу. Йдеться про 13 будинків, там вибуховою хвилею вибиті двері. Мова йде про компенсацію  у розмірі 8 тис. грн за кожні двері. Мешканці вже можуть звертатися за компенсацією. Документи приймають у виїзному ЦНАПі на вул. Стрийській, 72, який працює з 10.00 до 19.00 безпосередньо у дворику.

Також для мешканців, що проживали в 4 будинках, які є найбільш зруйновані, затверджено компенсацію за вартість оренди. Це 10 тис. грн, 12 тис. грн та 15 тис. грн відповідно того, яке помешкання у них було зруйновано: 1-, 2- чи 3-кімнатні квартири. Люди отримуватимуть відшкодування на оренду житла, поки їхні будинки ще не відбудовані. Зазначу, що деякі будинки треба будувати фактично з нуля», - зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Що ж до вибитих чи пошкоджених вибуховою хвилею вікон, перший заступник міського голови Львова зауважив, що місто централізовано замовило і вже виготовляють дерев’яні вікна - для будинків історичного ареалу. В інших будинках, де це можливо, будуть встановлювати пластикові вікна: деякі - коштом бюджету, деякі - коштом партнерів і фондів.

Мешканців, житло яких постраждало від ракетного обстрілу,  запрошують звертатися у ЦНАП, що працює у дворі на вул. Стрийській, 72: тут, окрім оформлення компенсацій, можна отримати і консультацію та всю додаткову інформацію.  Як уточнили в департаменті адміністративних послуг, тимчасовий виїзний пункт Центру надання адміністративних послуг на вул Стрийській працюватиме у суботу, 15 липня, та з понеділка до п’ятниці (17-21 липня). Потребу довшого функціонування цього мобільного пункту вивчатимуть. 

Водночас у мерії уточнили, що для оформлення таких компенсацій можна звертатись і в будь-який із ЦНАПів міста. Також зі всіма питаннями можна телефонувати і на гарячу лінію – 15-80.

Як оформити компенсації

- щомісячна матеріальна допомога для компенсації за оренду помешкання виплачується власнику/основному квартиронаймачу, особі, яка зареєстрована та постійно проживала у квартирі. 

Для отримання матеріальної допомоги мешканці зобов’язані подати  до ЦНАПу заяву, до якої додається:

копія паспорта;

копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

інформація про рахунок у банківській установі та його реквізити;

копія документа про право власності на квартиру, копія ордера на вселення у квартиру або копія розпорядження про зміну договору житлового наймання;

для осіб, які зареєстровані у квартирі, але не є її власниками – акт про підтвердження постійного проживання, складений ОСББ.

-   одноразова матеріальна допомога для заміни вхідних дверей надається одному з представників домогосподарства (власнику/співвласнику, орендарю, внутрішньо переміщеній особі), який зазнав витрат на встановлення пошкоджених вхідних дверей.

Для отримання допомоги до ЦНАПу потрібно подати відповідну заяву, до якої додаються:

копія паспорта громадянина України/копія паспорта з безконтактним електронним носієм з наявним оригіналом довідки про реєстрацію місця проживання (перебування);

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;

інформація про рахунок у банківській установі та його реквізити;;

копія документа, який підтверджує фактичну вартість витрат/оплати послуг (копії товарних чеків, квитанцій тощо).

Додатково, залежно від категорії заявника, подаються: 

власником/співвласником житлового приміщення – копія документа, який підтверджує право власності на житлове приміщення, яке зазнало ушкоджень/руйнувань;

орендарем житла – копія договору оренди житлового приміщення, яке зазнало ушкоджень/руйнувань;

внутрішньо переміщеною особою – довідка про взяття на облік за адресою житлового приміщення, яке зазнало ушкоджень/руйнувань.

Всі виплати здійснюватимуть на карткові рахунки.

Вибух пошкодив 11 гуртожитків університету Львівська політехніка

У Львові зруйновано 35 будинків, пошкоджено заклади освіти, гуртожитки, великий офісний центр

Як розподілять 100 млн грн на ліквідацію наслідків обстрілу Львова

Серед загиблих під час ракетної атаки на Львів була випускниця Львівської політехніки

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів