Ліси України за держкошт замовили капітальну дорогу між курортами бізнес-партнера Коломойського

16:51 8 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» уклало з ТОВ «ПБС» три договори загальною вартістю 30,6 млн грн на капітальний ремонт лісової дороги протяжністю 9,2 км.

Про це повідомляє NGL.media, пише Dailylviv.com.

Ця дорога, що проходить межею природного заповідника «Горгани», з’єднає відомий гірськолижний курорт «Буковель» з новим курортом «Бистриця». Проєкт планують завершити до кінця року.

Дозвіл на будівництво нового курорту у гірському селі Бистриця ТОВ «Буковель» отримало наприкінці 2022 року від Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття) сільрад. За даними групи екоактивістів Free Svydovets, новий курорт розрахований на одночасного приймання до 25 тис. осіб і матиме понад 200 км лижних трас і 28 підіймачів.

«Буковель» та «Бистрицю» і раніше з’єднувала типова лісова дорога, однак тепер компанія «ПБС» за замовлення держпідприємства «Ліси України» почала капітальний ремонт з використанням нетипових для будівництва лісових доріг матеріалів: бітум, бетонна суміш класу М350, портландцемент та гарячекатана арматурна сталь.

Попри те, що за умовами договору передбачений капремонт чинної лісової дороги, очевидно, що мова йде про будівництво нової дороги з твердим покриттям. Про це також свідчать фото, зроблені 22 серпня активістами Free Svydovets – за два тижні до укладення договору з ТОВ «ПБС». На цих фото чітко видно, що будівельна техніка «ПБС» уже розрівняла і суттєво розширила полотно майбутньої дороги.

Дорога пролягає теперішньою межею природного заповідника «Горгани», який раніше був значно більшим включав, у тому числі й територію, де проходить дорога. Проте після скорочення території заповідника у 2004 році тепер дорога не порушує межі охоронної зони заповідника.

Втім, незалежні екологи, зокрема біолог ГО «Українська Природоохоронна група» Єгор Гриник, вважають, що нова дорога таки зашкодить заповіднику. «Будівництво будь-якої дороги розділяє ліс, а разом з тим зменшується популяція багатьох видів тварин у радіусі кілометра від дороги, що активно використовується», – каже Єгор Гриник.

Що відомо про ТОВ «ПБС»?

Кінцевим бенефіціаром і керівником ТОВ «ПБС», створеного у 2004 році, вказана Іванна Непик, але фактично компанія належить ексдепутат Верховної Ради Олександрові Шевченку. Він також є засновником та ексдиректор туристичного комплексу «Буковель», що у 2021 році перейшов під контроль Ігоря Палиці, чинного нардепа і бізнес-партнера Ігоря Коломойського, який контролював «Буковель» раніше. ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг – насамперед, на Івано-Франківщині, де отримала понад 100 таких підрядів на загальну суму 21,3 млрд грн.

Нагадаємо, торік Кабінет Міністрів схвалив постанову, яка передбачає реформування лісової галузі. 158 державних лісогосподарських підприємств об'єднали в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України».

Як писав Dailylviv.com раніше, Львівська обласна рада обурена тим, що держава управлятиме лісами на землях комунальної власності.

Також повідомляли, що суд у Львові вдруге дозволив людям Коломойського спорудити новий Буковель на Закарпатті.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів