Китайські спецслужби бачитимуть на стадіоні Арена Львів все: від поля і трибун до службових приміщень

16:14 27 листопада 2023 р.

Фото до новини

«Арена Львів» купує сотні відеокамер у сумнівної китайської компанії. Tiandy Technologies включена у «чорний список» міністерства торгівлі США за співпрацю з Іраном і китайськими спецслужбами.

Державне підприємство «Арена Львів» уклало угоду вартістю 8,68 млн грн на купівлю нової системи відеомоніторингу від китайської компанії Tiandy, яка перебуває у «чорному списку» міністерства торгівлі США за співпрацю іранським Корпусом вартових Ісламської революції. Про це розповіло NGL media,  пише DailyLvivi.com

Підряд на поставку та інсталяцію обладнання для системи відеомоніторингу, зокрема 305 камер відеоспостереження від китайських виробників Tiandy (302 камери) та Хiamen Milesight (3 камери), отримала харківська компанія «Системний простір», і угода має бути виконана до кінця цього року.

У вартість угоди також включені 14 моніторів, два сервери, програмне забезпечення і комп’ютерне обладнання для робочих місць дев’яти операторів системи відеомоніторингу.

Основний виробник нової системи відеомоніторингу для «Арени Львів» – китайська компанія Tiandy Technologies – з грудня 2022 року включена у «чорний список» міністерства торгівлі США. Як повідомляла NBC News, однією з причин застосування санкцій стала співпраця Tiandy з іранським Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР), який США визнали терористичною організацією. Серед іншого, саме КВІР відповідальний за виробництво і постачання росіянам ударних безпілотників Shahed, якими атакують українські міста.

Ще одним з приводів для застосування санкцій проти Tiandy стала співпраця з китайськими спецслужбами, зокрема компанія причетна до репресій проти уйгурів та інших етнічних меншин в Китаї. За даними дослідницької групи IPVM, загальнодоступне програмне забезпечення компанії містить расову аналітику, розпізнаючи обличчя за етнічними ознаками. Tiandy Technologies цього не приховувала і навіть активно рекламувала здатність своїх систем відеоспостереження проводити етнічну аналітику. Окрім того, Tiandy постачає китайським силовикам спеціальне обладнання для допитів.

На тлі виходу з російського ринку багатьох іноземних, у тому числі і китайських компаній, Tiandy Technologies залишилась там, активно просуваючи свою продукцію. Незважаючи на включення в американський «чорний список», компанія далі працює і в Ірані, продовжуючи продажі і популяризацію через Instagram.

При цьому китайська компанія досі залишається на українському ринку, працює представництво у Києві і корпоративний сайт Tiandy Ukraine.

Виконувач обов’язків директора ДП «Арена Львів» Юрій Майборода пояснює потребу у новій системі відеомоніторингу міркуваннями безпеки.

«Система відеомоніторингу на ДП “Арена Львів”, станом на 2023 рік, перебувала в неналежному стані (понад 40% відеокамер вийшли з ладу, обладнання є застарілим, запасні частини до нього вже не виготовляються, тому наявне на той час обладнання не підлягало ремонту), – йдеться у письмовій відповіді Юрія Майбороди на запит NGL.media. – З метою забезпечення функціонування стадіону та якісного проведення заходів на ДП «Арена Львів», забезпечення вимог по безпеці працівників та учасників заходів, необхідно було здійснити закупівлю комплекту обладнання для влаштування системи відеомоніторингу».

Втім, уже більше 20 місяців «Арена Львів» функціонує в особливому режимі. У перші місяці повномасштабного вторгнення росіян стадіон активно використовували як шелтер для біженців, але на початку цього року його закрили. Періодично відбуваються футбольні матчі, але без глядачів. У чому полягає за таких умов нагальність встановлення нової системи відеомоніторингу з понад 300 камер – не зовсім зрозуміло.

Натомість існують обгрунтовані припущення, що обладнання подібних китайських компаній для збору конфіденційної інформації використовують китайські та російські спецслужби – у тому числі, і для відстеження роботи української ППО.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів