Кулеба на зустрічі МЗС G7 запропонував два варіанти подалання енергокризи в Україні (відео)

16:20 30 листопада 2022 р.

Фото до новини

Виступаючи на зустрічі глав МЗС G7, інших країн-партнерів та керівництва європейських фінансових інституцій в Бухаресті, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів про можливі шляхи подолання дефіциту електроенергії в Україні.

Про це інформує Урядовий портал, пише Dailylviv.com.

«Перший варіант — це купувати електроенергію в ЄС.  Але на ринку ЄС ціни значно вищі ніж в Україні, тому потрібна буде додаткова фінансова підтримка», - зазначив міністр.

За його словами, другий спосіб передбачає забезпечення України необхідним енергетичним обладнанням, трансформаторами та генераторами, які допоможуть компенсувати пошкоджену енергетичну інфраструктуру.

У цьому контексті Дмитро Кулеба висловив вдячність США за надання Україні 53 млн долдля термінової закупівлі енергетичного обладнання.

Міністр окремо наголосив, що, починаючи з 10 жовтня, Росія запустила по території України понад 600 ракет та атакувала критичні об’єкти інфраструктури. Він підкреслив, що Росія буде продовжувати ракетний терор проти України.

«Критично важливо забезпечити Україну необхідним обладнанням для відновлення електричних потужностей.  Але не менш важливо продовжувати надавати допомогу для захисту цього обладнання від повторних атак, зокрема шляхом постачання Україні систем протиракетної та протиповітряної оборони», - підсумував Дмитро Кулеба.

17 країн допоможуть Україні обладнанням та устаткуванням для відновлення енергосектору

Трансформатори, газ, кошти: як Захід допомагає Україні відновити енергетичну інфраструктуру

12 країн поставлять в Україну 954 одиниці енергетичного обладнання. Хто допоможе

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів