Комунальники і чиновники навіть не знають, де пролягають мережі: у Львові розповіли про «середньостельні» тарифи

19:54 18 серпня 2020 р.

Власниками комунальних мереж, за законом, є жителі міста. І вони повинні знати, в якому стані ці мережі і чому саме таку суму платять за їхнє обслуговування. Але – є проблема: навіть самим комунальниким і міським чиновникам невідомо, що і де лежить у львівській землі.

На засіданні у Пресклубі  активістка ГО «Народна дія Львів». кандидатка економічних наук Олеся Дацко розповіла, як нещодавно комунальники, котрі прийшли лагодити мережу біля її будинку, запитували в неї та мешканців будинку: «А де у вас пролягають труби?», пише DailyLviv.

- Як таке взагалі можливо? Хто це має знати? А якщо не там копатимуть і станеться вибух – хто відповість? – обурилась активістка.

За її словами, у цьому питанні також некомпетентні і в Ратуші:

-Я ставила це питання архітекторам. Вони кажуть, що генплан, в якому мережі зазначено, і реальний стан речей – то різні речі. І одна чиновниця міськради не на камеру зізналась, що «ви розумієте, не там вони пролягають, де план показує». І половина МАФів у нас стоять на мережах.

Олеся Дацко упевнена, що при такому господарюванні марно говорити про об’єктивні тарифи на газ і воду.

- Тариф формується, насамперед, з того, у якому стані є мережі, як вони обслуговуються. Але у Львові всі розрахунки – то «середньостельна величина», це просто якась «стрижка лохів» стосовно споживача, - каже Олеся Дацко.

Вона також зауважила, що за всі роки правління Андрія Садового і його команди ніхто серйозно не замислювався над розбудовою нових мереж.

- У нас все будують впритул до старих мереж, вклинюються в них – а потім ми дивуємось, що на вулиці Стуса - потоп або жахливий сморід. А там - колектор, який не витримує навантаження. Але це - ділянка прокуратури, на якій пізніше збудували житло, то, хіба дивно, що прокуратура відкриє справу проти цих господарників?, - зазначила

Олеся Дацко також наголосила, що в Україні є державний орган – Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і саме вона курує питання тарифів. Однак мерія каже неправду львів’янам, коли виправдовується, що «всі тарифи йдуть згори, з Києва». Вона наголосила, що міські чиновники самі надають показники до столиці, і вже там нацкомісія визначає ту чи іншу цифру. І власне через недолугі дії місцевих господарювальників ми платимо у Львові за газ і воду більше, ніж у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях. 

Додамо, комунальники нас стрижуть, як лохів: у Львові озвучили формулу чесної тарифної політики.

Керівник Львівводоканалу заробив за рік понад 800 тис грн, а звичайні робітники жевріють на мінімалку, – голова ГО.

Грабіжницькі комунальні тарифи у Львові є навіть заниженими, - економіст


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

23:00 21 січня 2022 р.

Мер Львова запропонував будувати патронний завод у Львові

Сьогодні у Львові, у приміщенні Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу, відбулась підсумкова нарада Укроборонпрому за минулий рік. Як зазначило керівництво Концерну, торік виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн, порівняно з 2020 роком.

Рубрика: Економіка

20:45 21 січня 2022 р.

Поліція за мільйон гривень наглядатиме за охоронцями Львівводоканалу

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» уклало угоду з Управлінням поліції охорони у Львівській області на «здійснення контролю за порядком несення служби персоналом охорони».

Рубрика: Економіка

17:28 21 січня 2022 р.

Встановлення місцевих податків і зборів у компетенції ДРС - не судів

Лише Державна регуляторна служба України може висловлювати позицію щодо віднесення акта чи іншого документа органів місцевого самоврядування до категорії регуляторного акта.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу