Комунальники і чиновники навіть не знають, де пролягають мережі: у Львові розповіли про «середньостельні» тарифи

19:54 18 серпня 2020 р.

Фото до новини

Власниками комунальних мереж, за законом, є жителі міста. І вони повинні знати, в якому стані ці мережі і чому саме таку суму платять за їхнє обслуговування. Але – є проблема: навіть самим комунальниким і міським чиновникам невідомо, що і де лежить у львівській землі.


Відео: Львівський пресклуб

На засіданні у Пресклубі  активістка ГО «Народна дія Львів». кандидатка економічних наук Олеся Дацко розповіла, як нещодавно комунальники, котрі прийшли лагодити мережу біля її будинку, запитували в неї та мешканців будинку: «А де у вас пролягають труби?», пише DailyLviv.

- Як таке взагалі можливо? Хто це має знати? А якщо не там копатимуть і станеться вибух – хто відповість? – обурилась активістка.

За її словами, у цьому питанні також некомпетентні і в Ратуші:

-Я ставила це питання архітекторам. Вони кажуть, що генплан, в якому мережі зазначено, і реальний стан речей – то різні речі. І одна чиновниця міськради не на камеру зізналась, що «ви розумієте, не там вони пролягають, де план показує». І половина МАФів у нас стоять на мережах.

Олеся Дацко упевнена, що при такому господарюванні марно говорити про об’єктивні тарифи на газ і воду.

- Тариф формується, насамперед, з того, у якому стані є мережі, як вони обслуговуються. Але у Львові всі розрахунки – то «середньостельна величина», це просто якась «стрижка лохів» стосовно споживача, - каже Олеся Дацко.

Вона також зауважила, що за всі роки правління Андрія Садового і його команди ніхто серйозно не замислювався над розбудовою нових мереж.

- У нас все будують впритул до старих мереж, вклинюються в них – а потім ми дивуємось, що на вулиці Стуса - потоп або жахливий сморід. А там - колектор, який не витримує навантаження. Але це - ділянка прокуратури, на якій пізніше збудували житло, то, хіба дивно, що прокуратура відкриє справу проти цих господарників?, - зазначила

Олеся Дацко також наголосила, що в Україні є державний орган – Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і саме вона курує питання тарифів. Однак мерія каже неправду львів’янам, коли виправдовується, що «всі тарифи йдуть згори, з Києва». Вона наголосила, що міські чиновники самі надають показники до столиці, і вже там нацкомісія визначає ту чи іншу цифру. І власне через недолугі дії місцевих господарювальників ми платимо у Львові за газ і воду більше, ніж у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях. 

Додамо, комунальники нас стрижуть, як лохів: у Львові озвучили формулу чесної тарифної політики.

Керівник Львівводоканалу заробив за рік понад 800 тис грн, а звичайні робітники жевріють на мінімалку, – голова ГО.

Грабіжницькі комунальні тарифи у Львові є навіть заниженими, - економіст

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів