Керівник Львівводоканалу заробив за рік понад 800 тис грн, а звичайні робітники жевріють на мінімалку, – голова ГО

17:07 18 серпня 2020 р.

У Львові закликали керівників комунальних підприємств та їхніх заступників вгамувати свої апетити і не лізти у кишені львів’ян, бідкаючись на постійну нестачу коштів.

- За минулий рік очільник «Львівводоканалу» Ванькович Дмитро Миколайович отримав понад 800 тис грн заробітної плати, це - відкриті дані з його декларації, - заявив Богдан Рабешко, голова ГО “Громадський рух “ Європейське місто , представник ВО “Батьківщина”. -  Його заступники нині отримують заробітні плати від 28 тис грн до 32 тис грн на місяць. І це, не враховуючи премій! Сукупні доходи лише п’яти людей скаладають понад 400 тис грн. У той же час у «Водоканалі» бідкаються, що їм бракує працівників для виконання робіт, бо люди не хочуть йти на малі зарплати, а платять там простому робітникові від «мінімалки» і до 6-7 тис грн. На підприємстві кажуть, що змушені підвищувати тарифи на водопостачання, тому що це – зарплати працівників. Але чиї саме зарплати? Люди, може вам варто трохи вгамувати свої апетити і більше дбати про тих, хто робить реальну роботу, а також вкладати кошти у реконструкцію? У нас частка електроенергії в тарифах складає 35%, тоді як в країнах у ЄС – лише 15%. Не хочете щось оптимізувати у цьому напрямку?

Про це пише DailyLviv.

Богдана Рабешка обурює, що тарифи у Львові формують «зі стелі». Він розповів, як у лютому був на громадських слуханнях і побачив лише якісь дивні графіки і таблиці, котрі аж ніяк не переконували, чому тарифи на водопостачання зросли на 28%.

- Коли я запитав у представника «Львівводоканалу», чому наша організація не отримала відповіді на запит щодо конкретних розрахунків, він зробив великі очі. З’ясувалося, що на підприємстві отримали, але навіть не відкрили нашого листа. Але така інформація має бути публічною, ми взагалі не повинні її випрошувати! – наголосив активіст.

Він також зазначив, що нині в Україні заборгованість з комунальних послуг перевищила 100 млрд грн. І ситуація, на його думку, буде лише загострюватись, адже гаманці львів’ян не витримують такого навантаження.

- Сім років тому в нас ліквідували житлово-комунальну інспекцію. Попри певні претензії до цього органу він був єдиним, який контролював дії комунальників і міг вплинути на формування об’єктивного тарифу. А зараз бачимо повну безкарність і засилля монополістів, які роблять, що хочуть. Споживачі абсолютно незахищені, адже домогтись правди у корумпованих судах, витративши на це 2-3 роки часу, теж доволі складно,  –  підсумував Богдан Рабешко.

Ця інформація прозвучала у Львівському пресклубі на засіданні «Скільки львів'яни платитимуть за тепло і воду у 2021 році? Тарифна політика Львова».

Учасники дискусії говорили про те, чому у різних містах України такі різні тарифи на надання комунальних послуг і чи залежить це від ефективності господарювання міської влади.

Додамо, комунальники нас стрижуть, як лохів: у Львові озвучили формулу чесної тарифної політики.

Грабіжницькі комунальні тарифи у Львові є навіть заниженими, - економіст.

Комунальники і чиновники навіть не знають, де пролягають мережі: у Львові розповіли про «середньостельні» тарифи.


Відео:

dailylviv.com

До теми

23:07 15 жовтня 2021 р.

СБУ перевірить 23 компанії, які добувають газ і нафту за сумнівними дозволами

Сьогодні Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Службі безпеки України (СБУ) перевірити законність отримання дозволів компаній нафтогазової промисловості.

Рубрика: Економіка

22:22 15 жовтня 2021 р.

Громади тонутимуть у багатомільйонних боргах: у Дрогобичі вимушено підвищують тарифи на теплоенергію

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 15 жовтня 2021 року затверджено новий тариф на газ для КП «Дрогобичтеплоенерго». У зв’язку з різким зростанням вартості природного газу в Україні, тарифи на теплову енергію вимушено піднімають.

Рубрика: Економіка

13:28 15 жовтня 2021 р.

Тисячі тонн: селяни на Львівщині скооперувалися для продажу органічних ягід у ЄС (відео)

150 тонн органічних ягід продало цього сезону в країни ЄС ФГ «Біоконцепт - Гарденія”. Наступного року фермерське господарство плануємо реалізувати близько 200 тонн лише органічної полуниці.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу