Грабіжницькі комунальні тарифи у Львові є навіть заниженими, - економіст

17:33 18 серпня 2020 р.

Фото до новини

Попри те, що львів’яни постійно нарікають на захмарні суми у платіжках за газ і воду, об’єктивно ці числа, можливо, повинні бути ще вищими.


Відео: Львівський пресклуб

Так вважає доктор економічних наук, експерт економічної групи Української галицької партії Віктор Борщевський, пише DailyLviv..

За його словами, навіть самі керівники комунальних підприємств і чиновники Львівської міської ради не знають достеменно, скільки і за що люди мають платити. Адже немає прозорих розрахунків, не враховуються фінансові  потреби для ефективного розвитку підприємств, і ті тарифи, що маємо тепер, є вельми приблизними.

- У багатьох випадках ті тарифи є заниженими, –  пояснює Віктор Борщевський, доктор економічних наук, експерт економічної групи Української галицької партії. – Адже проблем багато, а на їхнє вирішення потрібне величезне вкладення коштів. Чиновники не хочуть цього робити. По-перше, складно. По-друге, страшно: люди й так обурені, що платять забагато і платити більше не можуть. Тому керівники міста і комунальники обрали найлегший шлях: залишити все так, як є, і вимагати субсидій. 

На засіданні “Скільки львів'яни платитимуть за тепло і воду у 2021 році? Тарифна політика Львова” у Львівському пресклубі Віктор Борщевський наголосив, що таке господарювання, безумовно, має політичний підтекст: міська влада не хоче йти на конфлікт з людьми. Сподіватися, що нинішні керівники міста захочуть щось змінювати, не доводиться. Відтак, каже він, ми матимемо ще вищі тарифи, все більшу заборгованість за комунальні послуги і все більш зруйновані комунікаційні системи без належної реконструкції. 

- Кошти, закладені у тарифі на ті чи інші потреби, використовують нині не за призначенням. А отже платитимемо більше, проте якість послуг від цього не стане ліпшою, – сказав експерт. 

Віктор Борщевський скептично ставиться до того, що контроль з боку держави змінить ситуацію на краще.

- У комунальників свій хабар, а в ліквідованому 7 років тому державному органі, який мав контролювати тарифи, вимагали ще більший хабар за допомогу. Коли є тотальний монополізм, ми це питання ніколи не вирішимо за допомогою контролюючого органу, –  наголосив він.

Вихід із ситуації Віктор Борщевський бачить у чесній конкуренції підприємств, які надають послуги, та у громадському контролі:

- Тарифна політика – це прерогатива органів місцевого самоврядування. І якщо ми кажемо, що в нас всі підприємства - комунальні, то така політика не може бути адекватною. Місцеві громади і через конкуренцію, і через органи самоврядування мали би контролювати цю політику. Так є в країнах ЄС. І це працює.

Додамо, комунальники нас стрижуть, як лохів: у Львові озвучили формулу чесної тарифної

Керівник Львівводоканалу заробив за рік понад 800 тис грн, а звичайні робітники жевріють на мінімалку, – голова ГО.

Комунальники і чиновники навіть не знають, де пролягають мережі: у Львові розповіли про «середньостельні» тарифи

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів