Кінопалац Коперник у Львові трансформують в офіс Молодіжної столиці Європи 2025
11:36 14 серпня 2023 р.
Історичному приміщенню залишать його пам’ятки, більше того, усі фрески законсервують у їхньому первісному вигляді.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.
Будинок на Коперника почали пристосовувати під кінотеатр у 1911 році. Тоді там було чи не найбільше глядацьких місць – 425. Невдовзі, через розташування залу, кінотеатр офіційно перейменували на «Коперник». З 2020 року приміщення закрите.
«Будинок запроектував архітектор К. Теодорович. Театральний зал мав багате убранство – на стінах декоративні розписи, профільована стеля та карниз у вигляді маскаронів – чоловічі та жіночі обличчя. У радянський час інтерʼєр кінозалу “покращили”: стіни та стелю обшили плитами, пошкодивши розписи та ліпні профілювання. Тепер час відновити попередній вигляд, а саме відреставрувати всі декоративні елементи інтерʼєру», – каже позаштатна радниця міського голови з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко-Швець.
«Зважаючи на архівні документи, ми плануємо зберегти і відновити історичну цінність кінотеатру, відреставрувавши пам’ятки, які були знайдені, аби ознайомити аудиторію з ними і привернути увагу до реставрації архітектури. Ми хочемо поєднати історичний концепт Кінопалацу разом з сучасністю, привести сюди молодь, надати друге життя цьому приміщенню, залишаючи по можливості все, що можемо, як-от велику залу з екраном для перегляду фільмів», – коментує керівниця Офісу «Львів – Молодіжна столиця Європи 2025» Марія Пігура.
На першому поверсі передбачається:
– зона рецепції та коворкінгу, а у сусідньому приміщенні першого поверху окремий офіс для працівників, зум-кімнати, кухня та вихід у внутрішню частину дворика;
– у підвальному приміщенні передбачений весь вихід електрики, вбиральні, також ця зона слугуватиме як укриття;
– велика зала – мультифункціональне приміщення, яке призначене як для великих, так і для камерних подій; тут організатори хочуть зберегти автентичний екран для показу фільмів, відтворити історичну форму сцени, залишити настінно-стельові світильники, а в час, коли немає показу фільмів або лекцій, зона великого залу буде перетворюватись на коворкінг;
– щоб зберегти і не пошкодити знайдені розписи на стінах, опалення планується підлогове.
2. На другий поверх вестиме підіймач, тут планується офіс для працівників, а також кімната для нарад. Для того, щоб відкрити існуючі історичні балки, планується демонтаж стелі.
3. Приміщення передбачене як загальнодоступний коворкінг в центрі міста з історичними пам’ятками, а так, як тут буде Офіс Молодіжної столиці Європи 2025, це місце може стати точкою міжнародної співпраці та формуванням різних молодіжних середовищ.
Наразі остаточна вартість реставраційних та ремонтних робіт ще невідома, однак для цього будуть залучати кошти донорів.
Довідка
Титул «Львів – Молодіжна столиця Європи 2025» у 2022 році здобула команда мережі молодіжних просторів ТВОРИ! та активна молодь міста.
Мережа молодіжних просторів ТВОРИ!, заснована у 2020 році активною молоддю міста та департаментом розвитку Львівської міської ради, має у своїй структурі уже чотири молодіжні центри.
Львів не одержав статусу Європейської волонтерської столиці 2024
Львів отримав статус «Найспортивніше місто України»
Заступник міністра молоді й спорту вручить Львову нагороду
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook