Казахстан має намір транспортувати нафту до ЄС в обхід росії

17:08 7 липня 2022 р.

Фото до новини

Касим-Жомарт Токаєв наказав проаналізувати можливості будівництва трубопроводу через Каспійське море.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

У четвер, 7 липня, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив уряду диверсифікувати маршрути постачання нафти після того, як російський суд зобов’язав Каспійський трубопровідний консорціум призупинити діяльність на 30 днів.

Зупинка трубопроводу, який транспортує нафту з казахстанського родовища Тенгіз через Росію до Чорного моря, спровокує напруження на ринку нафти саме тоді, коли він зіткнувся з однією з найсерйозніших проблем з постачанням з часів арабського нафтового ембарго в 1970-х роках.

Касим-Жомарт Токаєв наказав проаналізувати можливості будівництва трубопроводу через Каспійське море. Цей проєкт був запропонований раніше, як альтернатива транспортуванні нафти до Європи через Росію.

Президент Казахстану заявив, що покращення портової інфраструктури на Каспійському морі є «стратегічним завданням» уряду. Нагадаємо, що Казахстан у великій мірі залежить від викопного палива, до цього країна покладалася на російські трубопроводи для експорту нафти до Європи.

У середу Приморський районний суд Новоросійська зобов’язав «Каспійський трубопровідний консорціум», який транспортує близько 1% світової нафти, призупинити роботу, посилаючись на проблеми, пов’язані з розливами нафти.

КТК - основний експортний маршрут для казахстанської нафти, на неї припадає понад 80% від обсягів, що прокачуються трубопроводом. Потужність трубопроводу - 67 млн ​​тонн нафти на рік, нагадує «Економічна правда».

Казахстан має великі запаси нафти, але немає виходу до морів, окрім Каспійського. Нафта експортується з Казахстану через термінал у Новоросійську на Чорному морі.

Як відомо, нещодавно між Росією та Казахстаном виникли розбіжності через війну в Україні. Зокрема, казахський президент Касим-Жомарт Токаєв заявив, що навряд чи визнає незалежність так званих «ДНР» та «ЛНР».

Львівським підприємцям запропонували ознайомчі авіарейси до Актау (Казахстан): за власний рахунок

Масові протести в Казахстані придушують силою і з допомогою Росії

Нові санкції: США заборонили імпорт російських нафти та газу

Країни ЄС мусять припинити імпорт нафти й газу з росії: заяв про це замало

Повне ембарго: Конґрес США заборонив імпорт російських нафти, газу і вугілля

Лідери ЄС домовилися про ембарго на нафту з росії. Є винятки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів