Голова НБУ сподівається зростання економіки

17:15 30 січня 2020 р.


Фото: slovoidilo.ua

У Національному банку України очікують, що економічне зростання прискориться до 3,5% у 2020 році, в наступні роки – до 4%.

Про це, як повідомили в четвер, 30 січня, агенції новин «Укрінформ», заявив на пресконференції голова Національного банку Яків Смолій. За його словами, зростанню економіки сприятиме пом’якшення монетарної політики.

Яків Смолій також зазначив, що високий рівень приватного споживання та інвестицій залишатиметься основним рушієм економічного зростання. Водночас, внесок чистого експорту у ВВП і далі буде від’ємним через значні потреби реального сектору економіки в інвестиційному імпорті.

«Досить високі темпи зростання реальних доходів населення також зумовлять подальше скорочення розриву в заробітних платах порівняно із сусідніми країнами. Це й надалі буде збільшувати зацікавленість українців у працевлаштуванні в Україні, а не за кордоном», – зауважив Смолій.

Як повідомляв «Укрінформ», згідно з прогнозом Світового банку, валовий внутрішній продукт України у 2020 році прискориться до 3,7%, у 2021 році, як і у 2022-му, – до 4,2%. Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує зростання ВВП України у 2020 році — на рівні 3,5%. Згідно з макропрогнозом міністерства фінансів України, ВВП країни у 2020 році має зрости на рівні 3,7%.

Як інформував «Щоденний Львів», голова НБУ очікує, що інфляція уповільниться.

dailylviv.com

До теми

15:26 4 березня 2021 р.

Міжнародний аеропорт Львів хочуть приватизувати, - нардеп

Минулого тижня трудовий колектив Львівського аеропорту отримав листа за підписом держсекретаря Міністерства інфраструктури України про можливість зміни форми власності міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, в який було вкладено 1 млрд 300 млн гривень державних коштів.

Рубрика: Економіка

19:01 3 березня 2021 р.

У Львові винесуть на громадське обговорення збільшення тарифу на проїзд у громадському транспорті

Управління транспорту ЛМР аналізує розрахунки, надані приватними і комунальними перевізниками. Як повідомив Орест Олеськів, керівник управління, у цій ситуації потрібно враховувати не лише економічний стан перевізників, але й фінансову платоспроможність пасажирів. Відповідно, наступного тижня відбудуться громадські обговорення щодо тарифу на проїзд у громадському транспорті, за результатами яких прийматимуть наступні рішення.

Рубрика: Економіка

18:49 3 березня 2021 р.

Іноземці, які вирощують картоплю на Львівщині, планують збудувати тут завод з виробництва крохмалю

Cьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками компанії “Централ Плейнс Груп Україна”. Підприємство розташоване у Великосілках, Кам’янка-Бузького району і займається вирощуванням високоякісної картоплі столових та чіпсових сортів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу