Глобал Лоджістік Юкрейн і Укр Євро Фасад не заплатили Львову сотні тис грн за землю

16:16 29 вересня 2022 р.

Фото до новини

Суд зобов’язав власників двох підприємств сплатити понад 700 тис. грн за неправомірне користування міською землею. Про це повідомили у департаменті містобудування ЛМР.

«У першому випадку Господарський суд Львівської області повністю задовольнив позовні вимоги Львівської міської ради та постановив стягнути з ТзОВ “Глобал Лоджістік Юкрейн” 305 933 грн. Це плата, яку фірма заборгувала перед громадою за користування земельною ділянкою за 2019 - 2022 роки.

Ще 2014-го місто надало згаданому ТзОВ в оренду земельну ділянку на вул. Полуботка – Садибній площею 0,4700 га для будівництва та обслуговування житлових будинків. Договір оренди було укладено на 10 років. Протягом тривалого часу орендодавець користувався землею справно – тут з’явився цілий житловий комплекс. Проте про орендну плату з якихось причин забув.

У другому випадку ситуація схожа. ТзОВ «Укр Євро Фасад» користувалося земельною ділянкою площею 0,15 га на вул. П. Шафарика, 11 з 2018 року. Але з березня 2019 р. орендну плату не платило. Тепер, за рішенням того ж господарського суду, підприємець поверне громаді не тільки заборговану орендну плату - 174 тис. 113 грн. З урахуванням інфляційних втрат, пені та штрафу, підприємство сплатить до міського бюджету вже 406 840 грн.

Зазначимо, що на судові засідання жоден із представників згаданих ТзОВ не з’явився, хоч були про них поінформовані заздалегідь. Але здійсненню правосуддя це не завадило», - інформують у департаменті містобудування.

До слова, юристи відділу правового забезпечення нагадують: відповідно до ст. 206 Земельного кодексу, використання землі в Україні є платним. І вкотре закликають власників нерухомості, що розташована на комунальній землі, не зволікати і вчасно укладати договори оренди ділянок.

Суд у Львові повернув громаді п’ять гектарів землі

На Львівщині цьогоріч надактивно продавали право оренди земельних ділянок

Шевченківський районний суд Львова пошкодував державного реєстратора сумнівних земель

Орендна плата за земельні ділянки на Львівщині зросла в 17 разів

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, - поради експерта

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини