Експерт у Львові порадив, що потрібно продавати туристам крім нічлігу та їжі

13:56 6 вересня 2020 р.

Влада монополізувала культурну галузь і не дає підприємцям конкурувати на рівних у мовах у цій сфері. Вона просто не впускає туди «чужих». Це призвело до сумних наслідків, коли почалась пандемія коронавірусу.

Традиційно сфера гостинності у нашому місті була в безпеці аж до 2020 року. Карантин запровадив свої жорсткі закони – готелі, ресторани, кав’ярні мають збитки, а разом з ними - завмерли культурні заклади, пише DailyLviv.

Ресторатор і спеціаліст із бюджетного розвитку Юрій Садовий вважає, що підприємці зможуть вижити тільки тоді, якщо встигли переорієнтуватись на новий ринок. А це – нова якість послуг.

- Якщо раніше відвідувачами ресторанів були 70% туристів, з яких переважна більшість – іноземці, то зараз ми маємо лише 15% туристів. І це – туристи з України, які не є такими ж платоспроможними, як іноземці, – сказав він на експертній дискусії «Жити VS Виживати» у Львівському пресклубі, де обговорювали шляхи подолання економічної кризи у карантинному Львові. – Це означає, що потрібно вдаватись до нових послуг. Сьогодні вже замало продавати туристам нічліг і їжу. Бізнес мусить співпрацювати із культурою, більше інвестувати у різні проєкти – і таким чином разом виходити у прибуток. На мою думку, це потрібно було робити давно, але якраз зараз це - дуже на часі. На культурі можна заробляти –  ми бачимо це на прикладі європейських міст. І Львову з його культурно-історичною спадщиною гріх цим не скористатись.  

На його думку, певний застій в культурній сфері триває через те, що влада цю галузь монополізувала і співпрацює із бізнесом вкрай неохоче.

- Держава – взагалі найгірший управлінець, якого тільки можна уявити. Там, де вона керує, неминуче буде бідність. І ці сфери доведеться дотувати з року в рік, – упевнений він.

Юрій Садовий закликав владу не зволікати із відновленням авіасполучення Львова з іншими країнами, як тільки ситуація стане безпечною.

- Із запровадженням карантину у нас в один день забрали конституційне право займатися підприємницькою діяльністю. Ми були не готові до цього, але з розумінням поставились до нових викликів життя. Той, хто зумів переорієнтуватись на додаткові види діяльності, – вижив. Ті поодинокі літачки, які прилітають до нас зараз, ситуацію не рятують. Львів, де туристична галузь була пріоритетною, але враз завмерла, дуже чекає на гостей. І ми повинні за період тиші подумати про те, які якісно нові послуги можемо їм запропонувати, – сказав бізнесмен.

Львів врятує економічна модель, яка діяла у повоєнній Німеччині – експерт.

Борговий колапс у Львові: місто потребує ще 1 мільярд на будівництво доріг – депутатка ЛМР.

Кому потрібні у львівській мерії 1800 працівників, які з'їдають пів мільярда грн? – докторка економічних наук.

Розрахунок Львова на IT і туризм був хибним: названо втрати від закриття кордонів.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

22:24 23 липня 2021 р.

На дах Ратуші, світлофор і ще 37 об'єктів у Львові дадуть 21 млн грн

Сьогодні в мерії Львова відбулось позапланове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо необхідності проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт внаслідок збитків, завданих негодою, яка трапилась наприкінці червня.

Рубрика: Економіка

14:52 23 липня 2021 р.

Львівгаз планово оштрафували за вісім порушень, - НКРЕКП (відео)

У тому числі за встановлення і повірку лічильників газу для побутових споживачів. Голова НКРЕКП вважає «Львівгаз» - одним з небагатьох підприємств, в якого найбільше порушень стосовно прав споживачів

Рубрика: Економіка

13:53 23 липня 2021 р.

На Львівщині є дві найбагатші громади, а у двадцяти ОТГ немає грошей на зарплату

У десятці найбільш успішних: Славська, Львівська, Пустомитівська, Солонківська, Мурованська, Стрийська, Зимноводівська, Підберізцівська, Червоноградська, Жовтанецька територіальні громади.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу