17:34 18 вересня 2021 р.
Таку домовленість Всеукраїнська асоціація громад закріпила у рамках меморандуму з новою Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ), яка замінила ліквідовану ДАБІ.
Про це повідомив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник 17 вересня у Золочеві на Львівщині, пише Dailylviv.com.
Учора перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький та виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник провели у Золочеві нараду з питань забезпечення розвитку сільських територій у контексті земельної реформи та ринку землі.
У межах наради голови територіальних громад, райдержадміністрацій, начальники управлінь центральних органів виконавчої влади у Львівській області обговорили питаня взаємодії в контексті земельної реформи, окреслили виклики та можливості в умовах реформи децентралізації.
Львівщина має значний сільськогосподарський потенціал. 39% населення області проживає на сільських територіях. В області здійснюють діяльність 1,2 тис. агроформувань, з яких 787 фермерських господарств, близько 280 тис. одиниць особистих селянських господарств.
Іван Слободяник під час виступу окреслив пріоритети для розвитку сільських територій, які ставить перед собою Асоціація, згадав про заходи задля подолання аграрного рейдерства та підкреслив важливість запровадження прозорих механізмів контролю за будівництвом.
“Всеукраїнська асоціація громад у рамках меморандуму з Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ) має домовленість про посилення роботи щодо передачі архітектурно-будівельного контролю органам місцевого самоврядування для об’єктів СС1 та СС2 на території населених пунктів".
Завершили зустріч у Золочеві підписанням Меморандуму про співпрацю між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Львівською обласною державною адміністрацією та Всеукраїнською асоціацією громад.
Меморандум сприятиме:
- розвитку аграрного бізнесу та сприянню підприємницькій ініціативі сільських жителів;
- створенню умов для виробництва конкурентоспроможної сільської продукції;
- трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські;
- організації нформаційних кампаній для населення про зміни в земельному законодавстві;
- діджиталізації та розвитку дорадництва.
Нагадаємо, що за нормами СС2 можна споруджувати будинки заввишки до 100 метрів.
Міськрада радить не купувати квартири у 30 новобудовах Львова (перелік)
Новому Львову заборонили всі операції з майном і нерухомістю: у 23 ФФБ також