Аеропорт Львів звинуватили у кумівстві: шість років не впускає на ринок конкурентів

15:27 27 серпня 2021 р.

Антимонопольний Комітет України встановив, що з початку 2015 року державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» необґрунтовано відмовляло в укладанні генеральних угод суб’єктам господарювання, що мали намір надавати послуги з наземного обслуговування на території аеропорту (хендлінгові послуги).

Про це інформує Антимонопольний комітет, пише Dailylviv.com.

Згідно з повідомленням, ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» є суб’єктом природної монополії на ринку спеціалізованих послуг аеропорту, що працює на ринку послуг с наземного обслуговування та на власний розсуд вирішує питання щодо допуску чи недопуску на цей ринок конкурентів.

За нормами Повітряного кодексу аеропорт дійсно не має обов’язку, а лише право передавати на договірних умовах надання цих послуг іншим юридичним чи фізичним особам. Адже частина перша статті 78 Повітряного кодексу України, встановлює, що експлуатанти аеропорту, виходячи з організаційно-технічних можливостей, зобов’язані створити суб’єктам авіаційної діяльності, що працюють в аеропорту, рівні умови.

Також під час проведеного Комітетом опитування авіакомпаній, які здійснюють польоти з/до України, останні зазначили, що наявність конкуренції на ринку хендлінгових послуг завжди позитивно впливає не лише на їх вартість, але й на якість.

На думку Комітету, дії ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», що вирішує питання допуску на ринок хендлінгових послуг інших суб’єктів без прозорого, чіткого, встановленого порядку, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, АМКУ надав аеропорту «Львів» такі обов’язкові для розгляду рекомендації:

- розробити та затвердити порядок, який би встановлював чітку, прозору, недискримінаційну, з об’єктивними критеріями процедуру доступу суб’єктів господарювання на ринок послуг з наземного обслуговування на території аеропорту;

- оприлюднити цей порядок на офіційному вебсайті підприємства.

Про результати розгляду рекомендацій державне підприємство має повідомити АМКУ у тримісячний строк з дня їх отримання.

Аеропорт Львів віддасть в оренду п'ять приміщень у новому терміналі: одне - з потужністю електромережі 1 кВт

Житлові квартали біля злітної смуги аеропорту: Львів хоче змінити законодавство

Аеропорт Львова залетить у концесію у 2022 році

Львівський аеропорт увійшов у ТОП-3 в Україні

Зі Львова летіло більше пасажирів, ніж з Харкова, Одеси чи Дніпра. Нові рейси до Києва

dailylviv.com

До теми

11:09 25 жовтня 2021 р.

Новий сезон: після саудитів Львівщина готується до туристів з Бахрейну

Управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно із курортними громадами організувало промоційний тур для одного з керівників туристичної компанії «Traveller Gate» із Королівства Бахрейн.

Рубрика: Економіка

12:07 24 жовтня 2021 р.

Назвали 39 об’єктів, які збудують і відремонтують у гірських районах Львівщини

У межах реалізації проекту “Мале Карпатське коло” департамент дорожнього господарства Львівської ОДА запланував ремонт та будівництво 39 об’єктів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Загальна вартість всіх робіт становить 4,13 млрд гривень.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу