Аеропорт Львів звинуватили у кумівстві: шість років не впускає на ринок конкурентів

15:27 27 серпня 2021 р.

Антимонопольний Комітет України встановив, що з початку 2015 року державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» необґрунтовано відмовляло в укладанні генеральних угод суб’єктам господарювання, що мали намір надавати послуги з наземного обслуговування на території аеропорту (хендлінгові послуги).

Про це інформує Антимонопольний комітет, пише Dailylviv.com.

Згідно з повідомленням, ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» є суб’єктом природної монополії на ринку спеціалізованих послуг аеропорту, що працює на ринку послуг с наземного обслуговування та на власний розсуд вирішує питання щодо допуску чи недопуску на цей ринок конкурентів.

За нормами Повітряного кодексу аеропорт дійсно не має обов’язку, а лише право передавати на договірних умовах надання цих послуг іншим юридичним чи фізичним особам. Адже частина перша статті 78 Повітряного кодексу України, встановлює, що експлуатанти аеропорту, виходячи з організаційно-технічних можливостей, зобов’язані створити суб’єктам авіаційної діяльності, що працюють в аеропорту, рівні умови.

Також під час проведеного Комітетом опитування авіакомпаній, які здійснюють польоти з/до України, останні зазначили, що наявність конкуренції на ринку хендлінгових послуг завжди позитивно впливає не лише на їх вартість, але й на якість.

На думку Комітету, дії ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», що вирішує питання допуску на ринок хендлінгових послуг інших суб’єктів без прозорого, чіткого, встановленого порядку, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, АМКУ надав аеропорту «Львів» такі обов’язкові для розгляду рекомендації:

- розробити та затвердити порядок, який би встановлював чітку, прозору, недискримінаційну, з об’єктивними критеріями процедуру доступу суб’єктів господарювання на ринок послуг з наземного обслуговування на території аеропорту;

- оприлюднити цей порядок на офіційному вебсайті підприємства.

Про результати розгляду рекомендацій державне підприємство має повідомити АМКУ у тримісячний строк з дня їх отримання.

Аеропорт Львів віддасть в оренду п'ять приміщень у новому терміналі: одне - з потужністю електромережі 1 кВт

Житлові квартали біля злітної смуги аеропорту: Львів хоче змінити законодавство

Аеропорт Львова залетить у концесію у 2022 році

Львівський аеропорт увійшов у ТОП-3 в Україні

Зі Львова летіло більше пасажирів, ніж з Харкова, Одеси чи Дніпра. Нові рейси до Києва

dailylviv.com

До теми

23:30 13 травня 2022 р.

Ізраїльська безпека: у Львові затвердили нові стандарти будівництва житла

Мерія затвердила стандарти, за якими будинки в місті відтепер зводитимуть із урахуванням виникнення різних надзвичайних ситуацій. Нові норми підтримав сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради.

Рубрика: Економіка

22:14 13 травня 2022 р.

На Львівщині в умовах воєнного стану взяли в оренду 240 га сільгоспземлі: де найбільше

На території області в умовах воєнного стану уклали та зареєстрували перші договори оренди землі щодо 23 сільськогосподарських ділянок, площею понад 240 га.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу